Mit tehetünk a hangulati nyomottság ellen?
A szervezetünk valahogy úgy van kódolva, hogy szüksége van fényre, melegre, friss levegőre, hogy vitalitása táplálkozni tudjon
Mikor felhős, borús az ég, nyirkos a levegő, a kedvünk is rosszabb. A hideg, mely néha a csontig hatol, sebezhetővé tesz bennünket, s védekező reakcióra késztet. Míg a jó időben ellazulunk, élvezzük, ahogy a nap melegíti a testünket, s a lelkünk szabaddá válik.#img2#
Az ősz a beérésé, majd az elmúlásé. A természet leveti zöld ruháját. Előtte sárga színbe öltözik, majd csupasszá válik. Az anyatermészet örök körforgása szükségszerű, mégis kevesen szeretjük az „emberhónapokat”.
A melankólia, a rosszkedv, a nyomottság, az életerő és életkedv hiánya, gyakrabban tör ránk ilyenkor. A görögök szerint a melankólia a fekete epétől van, a mélabú a hipochondriumnak, a has felső részének, azaz a májnak, az epének és a lépnek a megbetegedése.
Mit tehetünk a hangulati nyomottság ellen? Ilyenkor az a legjobb, ha kényeztetjük magunkat, s megadjuk a testünknek azt, amit kíván. Lehet ez egy meleg fürdő, egy romantikus este, halk, kellemes zene, gyertyafény, baráti beszélgetés forró csokoládéval… A mandarin, a jázmin, a bergamot, a levendula mind-mind kedély javító, nyugtató hatású növények. Csepegtessünk az illóolajukból a szobai párásítóba, s máris jobb lesz a hangulatunk. Nagyon fontos az immunrendszer megerősítése, melyet vitaminok bevitelével idézhetünk elő.
Használjuk ki a napsütést, sétáljunk nagyokat a természetben.
Csodáljuk meg a tél színeit. Fogadjuk el a természet rendjét, bús melankólia helyett vidám nyitottsággal merüljünk el a tél szépségeiben és előnyeiben.
Pató Erika
Hozzászólás zárolva.