Négy túlélési tipp, amellyel még spórolhatsz is!
Sok kicsi sokra megy – nagyon is aktuális ez a közmondás. Nemcsak a pénzre, hanem a környezetvédelemre is érdemes gondolnunk. Otthon is. Kevesebb energia, kevesebb hulladék, kevesebb vízfohgyasztás. S ráadásul ezzel pénzt is spórolhatunk
Vagy például, ha sok joghurtot, tejfölt fogyasztunk, azok dobozait se dobjuk ki. A gyerekek érdekes, kreatív dolgokat tudnak belőlük készíteni, akár otthon, akár a közeli bölcsődében, óvodában.
3.) Víztakarékosság
Érdemes a csapokat, és a zuhanyfejet permetező szűrővel ellátni. Nem nagy beruházás, ám kevesebb vizet fogyaszt, miközben hatása ugyanaz, mint a bőven folyó változatoké. Ha aktuálissá válik a WC tartály cseréje, olyat vegyünk, amelyik csak annyi vizet ürít, ameddig lenyomva tartjuk. Nem minden WC használat után kell az egész tartálynak ürülnie. Ha netán van kerti medencénk, amikor vizét cseréljük, használjuk fel a kert locsolására, akár kannával kimerve belőle a víz nagy részét.
4.) Környezetszépítés
Ne csak saját kertünket, erkélyünket gondozzuk, hanem a ház előtti fákra, virágokra, gyepre is gondoljunk. Nem csak a látvány lesz szebb, hanem éltető oxigénből is több lesz. (Amúgy a házak előtti utcarészek gondozását törvény is kötelezővé teszi, akár családi házban, akár társasházban lakunk.)
A fentiekben csupán néhány tippet próbáltam adni. A fő azonban, hogy szemléletünk változzon meg: gondoljunk bele, hogyan tehetjük hosszú távon élhetőbbé saját kis környezetünket. S persze azt is kiszámolhatjuk – ahogy a „nagyok” is számolnak – mennyit spórolhatunk. Sok kicsi sokra megy.
L.K.
Hozzászólás zárolva.