Nem mindegy, hol a helyed az ünnepi asztalnál!
Ha nem érzed jól magad az ünnepi asztalnál, annak számos oka lehet a feng shui szerint. Nem mindegy, hová tesszük az asztalt, milyen székre ülünk, és milyen a tálalás, díszítés. De van még más is, ami kell a meghitt és élvezetes ünnepléshez…
Az ünnepi készülődés idején leggyakrabban a konyhában sürgölődünk, aztán az ünnepek alatt az ebédlő és a nappali lesznek az együttlét fő helyszínei. De előfordul, hogy nem mindig érezzük jól magunkat ezeken a “területeken”. Vajon miért? Nézzünk néhány fontos tanácsot a feng shui szerint:
Az ebédlő – Akkor igazán barátságos, ha tágas és kényelmes. Hangulata csaknem annyira fontos, mint a terítéknek és a feltálalt ételeknek. A feng shui szerint is az a praktikus, ha a konyha mellé tervezik, mert ez megkönnyíti az ételek felszolgálását is.Ahol nincs lehetőség külön étkezőre, ott a nappali egy részét érdemes erre leválasztani. Akár egy szőnyeggel, növényzettel, vagy polccal jelöljük, de legyen alacsonyabban a nappali szintjénél.
Az étkezőben ne legyen túl sok bútor, mert a kissé beszűkült térhatás az energiaáramlást is akadályozza.Tehetünk művészeti alkotásokat a falra, de ne nonfiguratív, absztrakt képek legyenek, mert az elvonja a figyelmünket, és azon vesszük észre magunkat, hogy a kép mondanivalóját próbáljuk megfejteni,- evés helyett.

Az asztalé a leghangsúlyosabb szerepe az étkezőben. Helye majdnem a szoba közepén van, és fontos a formája is. A kerek és ovális asztalok nem csak hangulatosabbak, mint a négyzet, vagy téglalap alakúak, hanem a körülöttük ülők egymáshoz való viszonyait is meghatározzák. A fából készült asztalok kényelmesebbek és praktikusabbak, mint az üveglapúak, ahol még egy nagyobb terítővel is biztosítani kell, hogy ne egymás lábát lássuk étkezés közben.

Kép: Pixabay
Az étkezőszékek legyenek kényelmesek, és ügyeljünk arra is, hogy mindenki könnyen felállhasson. Elrendezésük valóságos művészet, és nagy körültekintést igényel.
Az étkező asztal ültetési rendje nagyon fontos a kínai családoknál. Először mindig a legidősebbnek ajánlják fel, hogy a “legjobb helyre” üljön. A kiemelt kényelmű széknek háta mögött fal van, ami biztonságot nyújt, miközben a rajta ülő a bejárat felé néz. Egyes kínai családokban kiszámolják, hogy a horoszkóp szerint, kinek melyik a szerencsés égtáj iránya, és aszerint ültetik le.

A fény és színhatások étvágyra ösztönzően hatnak az étkezőben . Főleg a lazac vörös, őszibarack, sárgabarack és narancsos vörös színek fokozzák. Nem jó, ha óra van a helyiségben, mert annak nézegetése sietteti az étkezést.Nem szerencsés, ha túl sok ablak van itt, mert a sok fény túl nagy energiát hordoz, ami zavarja az étkezés nyugalmát. (Ezért ne együnk a természetben se a szabad ég alatt, keressünk egy fát, amely megvéd bennünket.) Ugyanezt a védettséget élvezhetjük, ha behúzzuk a függönyöket.
A tálalás és a terítés is külön művészet. Mindig az alkalomhoz illő díszítést válasszunk, és szánjunk elég időt arra, hogy igazán hangulatos és ünnepi legyen a jól megtervezett, gondosan kiválasztott kiegészítőkkel.
Önmagában azonban mit sem segít a békés, boldog ünneplésben a térrendezés tudománya, ha az asztalnál ülők szívében nincs szeretet…
Hozzászólás zárolva.