Őseink is fedetlen kebellel, bugyi nélkül sétáltak
Furcsa dolgokat viseltek őseink a ruha alatt. Hol tonnányi fűzőket, hol semmit. A cél azonban már akkor is a csábítás volt. A világtörténelem legfurcsább fehérnemű-szokásaiból szemezgetünk.
Persze milyen ruhadarab jut először eszébe az embernek, amikor a régmúlt fehérneműire gondol? Természetesen a fűző, amely ugyan szebbé tette az alakot, azonban összeszorította a gyomrot, a belső szerveket.
Ráadásul nehéz is volt! El tudnánk ma képzelni, hogy a fehérneműnk nyolc kilót nyomjon? Pedig akkor körülbelül ekkora súlyt kellett nap mint nap viselniük a nőknek – és akkor még a nehéz bársonyból készült ruhákról nem is beszéltünk.
Bár ha ma felveszünk egy mídert, az többnyire kiemeli nőies formáinkat, de nem mindig szolgálta ezt a célt! A 17. században pont a mell lenyomása, eltüntetése volt a divat.
Mindenesetre a fűző karcsúbbá tette a derekat, de nehéz volt fel- és levenni, és ez kihatott a kor szexuális szokásaira is. A férfiak meg se próbákoztak a halcsontokból, fémszálakból és egyéb anyagokból készült szerkezetek "leszerelésére", hanem egyszerűen felhajtották kedvesük szoknyáját…
Tévhit, hogy a régi korok asszonyai nagyon szemérmesek lettek volna! A középkorban ugyanis divat volt a fedetlen kebel, így jártak az utcán, és nemcsak a kurtizánok, hanem a tisztességes nemesasszonyok is!
Az erkölcsös hölgyek gyakran csak egyik mellüket tették közszemlére, ugyanis ez eszükbe juttatta a női szentek mártíromságát – az egyik emlő eltávolítását. Bizarr asszociáció… Máskor a ruhából "csak" a mellbimbó lógott ki, melyet a kirúzsoztak!
Bugyit sem hordtak sokáig, a 18. században kizárólag az öreg, beteges asszonyok, ők szövetből és bársonyból készült darabokat vettek fel. De azokat is kizárólag télen!
A huszadik század találmánya volt a mai melltartó, amely azonban az elején közel sem volt az a mérnöki tervezés, mint ma. Az első kebelemelő ugyanis mindössze két összevart zsebkendőből állt.
Az ősmelltartó, a Lemon-Cup lószőrből készült acélrugós szerkezet volt. Ez már tényleg megemelte, kipakolta a kebleket.
Ezek után már nem is csodálkozunk, hogy miféle érdekességeket húzunk magunkra a csábítás érdekében: lehet, ha a reneszánsz embereknek eszükbe jutott volna a ma népszerű ehető bugyi, egy percig sem haboztak volna…
Hozzászólás zárolva.