Facebook hozzászólás
170

Otthonról dolgozni? Gyerek mellett? Igen!

Kisgyerekes szülőként, egy éves tapasztalattal a hátam mögött, talán már bátran kijelenthetem: bele lehet rázódni az otthoni munkába, és egy-két hónap alatt kialakul a napi rutin, ami segít az először reménytelennek tűnő helyzeteket is megoldani.

Amikor Dorka megszületett, úgy gondoltuk, hogy kétéves koráig itthon maradok vele, aztán visszatérek dolgozni. Ennek elsősorban anyagi okai voltak, de magamat ismerve, azt is jól tudtam, hogy egy idő után biztosan hiányozni fog az aktivitás, a felnőttek világa is. Az egyéves születésnapját követően azonban lehetőségem nyílt arra, hogy itthonról dolgozhassak az internet segítségével.

Nálunk az első pár hónap azért volt nehézkes, mert ekkor még szoptattam, és ezt napközben elég gyakran igényelte is, másrészt, talán pont emiatt, még nagyon fontos volt számára a közelségem, hogy minél többet foglalkozzak vele. Ebben az időszakban az esti lefektetés után várt még rám 3-4 órányi munka, de mivel éjszaka már nem kellett felkelnem hozzá, ezért nem éreztem fárasztónak.

Most kétéves, és már jóval rugalmasabban mennek a dolgok. Reggel hét körül kelünk, ekkor egy órányi mesenézés következik. Én ezalatt elkészítem a reggelit, összepakolom a lakást, átolvasom az email-eket, és válaszolok a legfontosabbakra.

Délelőtt a gyes-en lévő anyukák napi programja van soron: vásárlás, főzés és egy kis játszótér, közös játék. Ebéd után Dorka már mondja: „Anya dolgozik, én meg alszom”

Nos, ez az az időszak, amit aktív munkával tölthetek, nagyjából: 12.30-tól 15.30-ig. Igen, nagy szerencse, hogy a lányom álomszuszék, és igényli is az alvást. A munka oroszlánrészét ekkor el lehet végezni.

A délutáni elfoglaltságok közt meseolvasás, festés, építés, babázás van soron, és ha szerencsém van, akkor a maradék házimunkából egy csipetnyi.

Az esti vacsora és lefektetést követően pedig, igyekszem 1-2 órányi munkát újra beikatatni, ha feltorlódtak a feladatok.

Ha kisgyerekes anyukaként/apukaként dolgozol otthon, három alapszabályt soha ne feledj:


  1. A gyerek az első. Az ő igényeit, kéréseit nem szabad elhanyagolni a munka miatt, de ha kellően érett rá (és ez már kétéves korban el lehet mondani neki), akkor meg tudja érteni, mit jelent a munka, és hogy vannak helyzetek, amikor anyának/apának dolgozni kell.

  2. Kisgyerek mellett állandóan adódnak váratlan helyzetek. Ő ugyanis a munka mennyiségétől függetlenül akármikor beteg lehet, vagy bármi történhet vele. Ezért ahányszor csak lehet, és a munkád is lehetőséget teremt rá, igyekezz előre tervezni. Én például hétvégén próbálok előre dolgozni.

  3. Az, hogy otthon dolgozol, nem jelentheti azt, hogy a munka elvesz a családodtól. Én mindig igyekszem megbeszélni a többiekkel, hogy nagyjából mennyi munkám van, ezt hogy osztom be.

 És nagyon örülök annak, hogy együtt lehetek a lányommal óvodás koráig, miközben én is olyasmivel foglalkozom, ami a szívemhez közel áll, és kedvemet lelem benne.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

Eljegyzési ajándékötletek a jegyespár hölgytagjának

Az eljegyzés egy életre szóló lépés, melynek során a páros megteszi az első lépést, hogy összekösse az életét. A…

Egy történet, amit érdemes megismeri a mózeskosárról

Első hallásra talán furcsának tűnhet, hogy miért nevezik így a babakocsi egyik részét. A titulus viszont egy nagyon…
1 / 3 454

KUL-TOUR

1 / 158

STÍLUS

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!