Facebook hozzászólás
220

Sztárnak lenni Magyarországon

Egy százalék körülbelül annak az esélye, hogy egy hazai kezdő, de tehetséggel bíró zenekar befusson, és kiteljesedjen.

 És ez még abban az esetben is megállja a helyét, ha mind több tehetségkutató versenyt hívnak életre, és adják meg a kiugrási lehetőséget. De még így is könnyű ismeretlennek maradni, hisz ha már a tehetségkutató megmérettetéseknél tartunk, nem állom meg hogy ne hozzam fel példaként a tévé kettesen futó Megasztárt. Már nem egyszer elmondták okos és médiás emberek, hogy mennyire magas színvonalat és nívót képvisel, hogy mennyire jó, hogy van ez nekünk, de összességében sajnos az az elszomorító helyzet, hogy ez az egész mit sem ér. Mert ezek a mi kedvenceink ugyanúgy nem képesek megmozdítani, felkavarni a magyar könnyűzenei piac és élet állóvízét, mint sok elődjük.

 A dobogósoknak természetesen előbb vagy utóbb megszületik az ellentmondásos színvonalat és nívót képviselő cédéjük, hanglemezük, de ennél ők sem jutnak tovább. A Valóvilágos szereplők sorsára jutnak, mert egyesek neve sem azért maradt fent, vagy tartják a felszínen, mert hogy mekkora tehetség, hogy milyen teltházas koncertet adott, sokkal inkább magánéletükön csámcsognak, vagy éppen maga a tévécsatorna kreál egyeseknek történetet, amellyel a képernyőre kerülhetnek, elég itt Tóth Verára és a Jóban Rosszban egyik szereplőjének nem létező, de tárgyalt románcára asszociálnunk.

 Mint oly sok fesztiválon, a Megasztár kapcsán is rögtön kiderül: a legtöbb rendezvényen az indulók legfeljebb a tapasztalattal lesznek gazdagabbak, hogy máskor figyelmesebben végig kell böngészniük a versenykiírásokat.

 És bár a megmérettetési lehetőségeket rendszeresen hirdetnek, egy átlagos kezdő zenekarra a legtöbb versenykiírás nem, vagy csak kompromisszumokkal illik. Ha minden gyanús, vagy csak egy-egy műfajra, hangszerre kiírt pályázatot kizárunk, akkor alig négy-öt, jó szereplés esetében nyilvánosságot biztosító országos rendezvény marad.

Ilyenek a Wanted, a most indult Jim Bean Tehetségvadászat, a Peron Music Alapitvány vagy a Légrádi Antalról elnevezett tehetségkutató verseny.

 Pedig tehetségben nem szerénykedünk, mint Kodály és Bartók országa.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

KUL-TOUR

1 / 158

STÍLUS

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!