Facebook hozzászólás
222

Tanácsok az otthoni pezsgőfürdő használatához

Kutatások sora bizonyítja, hogy a meleg, a víz és a levegő kombinációja számos pozitív hatást rejt. Ellazít és felpezsdít egyszerre. A lehetőségek tárháza széles, abban mindenki igényének megfelelően és anyagi lehetőségeihez mérten szabadon válogathat, s akár saját otthonában létrehozhatja azt a teret, ahol a megtalált wellness-megoldással élve karban tarthatja egészségét és kikapcsolódhat. Ilyen megoldás a pezsgő- és a hidromasszázskád.

Kutatások sora bizonyítja, hogy a meleg, a víz és a levegő kombinációja számos pozitív hatást rejt. Nyugtatja a testet, frissíti a szellemet, enyhíti a fájdalmakat, szabályozza a keringést, növeli az ellenálló képességet, lerövidíti a regenerálódás idejét. A pezsgő- vagy masszázskád használata keringésfokozó, relaxáló, izomtónus csökkentő hatású. A pezsgőfürdőkben levegő áramlik be a kád alján található nyílásokon keresztül, míg a hidromasszázskádak oldalában elhelyezett fúvókák levegővel kevert vízsugarat bocsátanak ki, amelynek erősségét akár fúvókánként is változtathatjuk. A pezsgőfürdők kisebb nyomásuk miatt a felületesebb, míg a hidromasszázsok a mélyebb rétegekben hatnak. A minőségre odafigyelő gyártók orvosi szempontokat figyelembe véve a fúvókákat ergonómiailag megfelelő, tehát az emberi test alakjához formált kádakban úgy helyezik el, hogy az a kellő helyen tudja kifejteni üdvös hatásait.

A pezsgő- és masszázskádak választéka folyamatosan bővül: a méret az egyszemélyestől a családi medencéig terjed, a forma a hagyományos 170×80-as kádtól a sarokkádon át a kör vagy bármely amorf alakzatig, s választhatunk akril- vagy acéllemez kádat. A fúvókák számát is változtathatjuk aszerint, hogy a víz- vagy a levegőbefúvásból legyen-e több. De léteznek hangulatoldó aromaterápiás, érzékekre pozitívan ható színterápiás, a fúvókák elhelyezésével és a befúvás erősségének beállításával kifejezetten izomzatlazító masszázskádak is.

– A pezsgő- és masszázskádak egyik legfontosabb hatása a relaxálás – magyarázza Molnár Ágnes, az egyik hazai wellness száloda gyógytornásza. – Az emberi szervezet kétfajta vegetatív funkciója közül az egyik megnyilvánulásai a támadó-védekező macskára emlékeztetnek. A másik "a jóllakott hátradőlés", amikor a szervezet testi-lelki ellazulással pihenésre, emésztésre készül fel. Sajnos, ezt tapasztaljuk magunkon ritkábban, pedig ennek egyensúlyban kellene lennie az előzővel. Ha az egyensúly tartósan felbomlik, izmaink, ízületeink és belső szerveink keringése romlik, így ezek károsodhatnak. A hidromasszázs visszaállítja a két funkció egyensúlyát. A testünket, izmainkat érő vízsugár az érintett izmokban javítja a keringést, és ezzel is ellazít. Az ellazult izmok kimozdítják az ízületeket kóros helyzetben rögzített állapotukból, így azok mechanikai igénybevétele csökken. Ha gerinckörnyéki izmainkat lazítjuk, kisebb lesz a csigolyák közötti porckorongokra nehezedő nyomás, így a hátunk is kevésbé fáj majd, sőt fájdalmaink akár meg is szűnhetnek. A fúvókákat a csípőízületre irányítva a farizmokat lazíthatjuk. A magas sarkú női vagy a merev talpú férficipő által megterhelt lábszár-, térd- és combizmokat a rájuk irányított vízsugárral frissíthetjük fel. Régóta közismert, hogy egy reflex útján a hátbőr bizonyos részeinek masszírozása révén a területhez tartozó belső szerv keringése is javul. Így a háti fúvóka használatával általános közérzetünket javíthatjuk.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

Eljegyzési ajándékötletek a jegyespár hölgytagjának

Az eljegyzés egy életre szóló lépés, melynek során a páros megteszi az első lépést, hogy összekösse az életét. A…

Egy történet, amit érdemes megismeri a mózeskosárról

Első hallásra talán furcsának tűnhet, hogy miért nevezik így a babakocsi egyik részét. A titulus viszont egy nagyon…
1 / 3 454

STÍLUS

1 / 630

KUL-TOUR

1 / 158

STÍLUS

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!