MOSÁSI KISOKOS
Te tudod, mit milyen gyakran kell kimosni?
Nagyon könnyű eltévedni a különféle szabályok, előírások között, ezt a problémát kiküszöbölendő egy helyre összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat. Neked és magunknak is.
Nem ritka, hogy egy-egy háztartásban dedikáltan megvan a mosás napja egy héten. Ez azonban nyilvánvalóan nem jelenti azt, hogy minden háztartási textilt vagy ruhát hetente mosnunk kellene. A használat jellegétől és az igénybevétel mértékétől függően változik a két mosás között eltelt idő. Egyértelmű, hogy egy-egy ruhadarabnál nem az számít, hogy mennyi ideje nem mostad már ki, sokkal inkább az, hogy hányszor volt már rajtad.
Mivel mi sem tudnánk fejből megválaszolni, mikor kell mosni szabály szerint a farmert, vagy a törölközőket, most egy helyre összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat. A mosás gyakoriságának figyelembevétele már csak azért is fontos, mert bizonyos textilek könnyen por- és bacifogókká tudnak válni. Ezért az egészséges környezet miatt érdemes például háromhavonta megejteni az igencsak gyűlölt függönymosást.
Nyilván nagyon fontos, hogy mindent a megfelelő hőfokon moss, egy finom blúzt ne keverj össze a durvább textilekkel a leghosszabb programon. A nagyobb igénybevételnek kitett textileket mindig érdemes magasabb, 60 fokon mosni egy alapos, hosszú programmal. De mutatjuk is a listát, mit milyen gyakran, mennyi idő után kell kimosni.
MINDEN VISELÉS UTÁN
- Harisnyák, zoknik, alsóneműk
- Ingek
- Blúzok
HÁROM VISELÉS/HASZNÁLAT UTÁN
- Pizsama
- Törölköző
- Melltartó
- Kombiné
- Ruha
- Szoknyák
- Pulóverek
- Nadrágok, farmerek
NAPI HASZNÁLAT UTÁN
- Konyharuha
- Kéztörlő kendő
- Mosogató kendő
HETENTE
- Ágynemű
- Párnahuzat
- Fürdőszoba szőnyeg
HAVONTA
- Köntös
- Matracbetét
- Párna betét
3 HAVONTA
- Zuhanyfüggöny
- Plédek
- Kis szőnyegek
- Függönyök
(via Goodhousekeeping)
Hozzászólás zárolva.