Tudtad? Nyáktömlőgyulladás is lehet a térdfájdalmad oka!
A térdfájdalomtól a fiatalok és idősebbek egyaránt sokat szenvednek. Ennek oka leggyakrabban a porckopás, de sérülés, túlerőltetés után fellépő nyáktömlő-gyulladás – azaz bursitis – is húzódhat a kellemetlen panaszok hátterében. Szakértőnk ad tanácsot a kezeléshez.
A testben lévő izmok, csontok, inak közt úgynevezett nyáktömlők helyezkednek el, amelyek a csontokon való könnyed, akadálytalan mozgást biztosítják. Testszerte számtalan helyen fellelhetőek, például a könyöknél, vállnál, térdnél. Ez utóbbinál több nyáktömlő is található, így ez a rész különösen ki van téve nyáktömlők gyulladásának, ami leggyakrabban sérülések, rheumatoid arthritis, fertőzés, valamint sok térdelés következtében jön létre, amikor nagy mennyiségű folyadék, esetleg vér halmozódik fel a bursa (nyáktömlő) zsákjában. A nyáktömlők ekkor begyulladnak, megdagadnak, fájdalmasan feszülnek – mondja dr. Váradi Évafőorvosnő, a Fájdalomközpont aktív fájdalomcsillapítás-specialistája.
A térd nyáktömlőgyulladásánál a leggyakrabban érintett a térdkalács előtt elhelyezkedő prepatellaris bursa. A térd nyáktömlő-gyulladásának tünetei:
● térdfájdalom (a bursa elhelyezkedésétől függően a térd mögött, illetve elöl),
● duzzanat,
● a térd meleg tapintású, vörös színű,
● mozgáskorlátozottság,
Gyakran előfordul, hogy kezeletlen esetben a gyulladás továbbterjed, nagyobb fájdalmat okozva. Éppen ezért érdemes mihamarabb szakemberhez fordulni, aki fizikális vizsgálattal és a páciens elmondása alapján nagy biztonsággal felállíthatja a diagnózist. A térdfájdalom legjobb kezelési módja egyrészt a nyáktömlő tartalmának leszívása, másrészt az aktív fájdalomcsillapítás, azon belül is az injekciós-infiltratív terápia. Ekkor az érintett területre beadott injekció hatékonyan csökkenti a gyulladást, így a fájdalmat is. De tudunk házi gyógymódokat ajánlani talp, és sarokfájdalmakra is!
Már az első alkalom jelentős javulást hozhat, ám súlyosságától függően szükséges lehet a kezelés ismétlése a maximális gyógyulás érdekében. A doktornő szerint a módszert érdemes gunaterápiával, lézerkezeléssel is kiegészíteni, mivel ezek is hozzájárulnak a gyulladásért felelős anyagok elszállításához és a mielőbbi panaszmentesség eléréséhez. (Forrás: Fájdalomközpont)
Hozzászólás zárolva.