Vigyázat! Ettől veszélyes a légkondi!
A klíma kitisztítása nem ördöngösség, az ügyesebbek maguk is próbálkozhatnak. Ha viszont nem vagyunk született ezermesterek, évente minimum egyszer inkább hívjuk ki a szakembert.
1976-ban, egy philadelphiai hotelben 221 embert kapott rejtélyes körülmények közt tüdőgyulladást, és 34-en bele is haltak. Az addig ismeretlen kórság okozója egy baktérium volt, a halottak pedig légionáriusok, akik egy a hotelben megrendezett gyűlésen vettek részt. Az újonnan diagnosztizált betegség oka a légkondicionáló rendszerben keringő, szennyezett víz volt. Innen a légionárius betegség neve.
A Legionella baktérium szervezetbe kerülését láz, hidegrázás, köhögés, hasmenés és erős fájdalmak követik. A betegség szerencsére a lakásokban, irodákban használt, úgy nevezett split klímák használata során nem fenyeget, csak a nagyobb, légcsatornás rendszerek esetében, amilyen megoldást például az ominózus philadelphiai hotelben is használhattak.
Ettől függetlenül fontos, hogy évente minimum egyszer tisztíttassuk ki a légkondit. Az ügyesebbek maguk is próbálkozhatnak: a beltéri egység fedelét felhajtva találunk két szűrőt, amelyekről, ha jó alaposan lemossuk őket, eltávolíthatjuk a szennyeződéseket. A szűrők mögötti hűtőborda tisztítása is javallott – ehhez már kapható speciális tisztítószer spray formában. A kültéri egység karbantartása szintén fontos, hogy a kompresszor ne menjen tönkre a levegőből rárakodó piszok felgyülemlése miatt. A klíma kitisztítása tehát nem ördöngösség, de ha nem vagyunk született ezermesterek, inkább hívjuk ki a szakembert.
Hozzászólás zárolva.