Vigyázat! Ezek a legrosszabb helyek a holmijaidnak!
Melyek a legrosszabb helyek, ahova tehetjük a holminkat, és hova tegyük helyette? Több szakterület kutatói is tudják, hogy a környezetünk elrendezése – az edzőteremben elfoglalt helyünktől a gyógyszereink tárolási helyéig – meglepő hatással van mindenre, pl. a testsúlyunkra vagy a közérzetünkre.
A legrosszabb hely az első néhány fitness-edzésen: – Elől és középen
Talán sokan szeretnének minél közelebb lenni a tükörhöz, hogy ellenőrizhessék az alakjukat, de az izzasztó testedzés sokkal jobban motivál, ha nem látjuk magunkat – állítja a McMasters Egyetem 2003-as tanulmánya.
A felmérésben 58 ülőmunkát végző nő egyforma intenzitással edzett. Azok, akik tükörben látták magukat közben, sokkal többet aggodalmaskodtak testalkatuk miatt az edzés után, mint azok, akik tükör nélküli teremben tették ugyanezt.
A legrosszabb hely az olvasólámpának: – A fejünk felett
Ezek a rögzíthető eszközök viszonylag erős fénnyel világítanak. Ezzel késleltetik a melatonin kiválasztását. Ez tönkreteheti az éjszakai alvást, mivel a melatonin szintjének emelkedése a kulcs a szervezet felkészüléséhez az alvásra.
Egy alacsony teljesítményű lámpát csippentsünk a könyv szélére. Ez elég fényt ad ahhoz, hogy olvassunk, de nem akadályozza meg az agyunkat abban, hogy felkészüljön az alvásra.
A legrosszabb hely a gyógyszerek tárolására: – A fürdőszobaszekrény
A párás fürdőszoba hőmérséklete elérheti akár a 40 fokot és a legtöbb gyógyszert ennél sokkal hűvösebb helyen kell tárolni.
A gyógyszereket tároljuk inkább hűvös, száraz helyen, mondjuk a kamrában.
A legrosszabb hely, ahova a mosatlan gyümölcsöt tehetjük: – A mosogató
A konyhában, a mosogatóban megy végbe a legnagyobb baktériumforgalom, még a wc-t is megelőzi ebben, mondja Kelly Reynolds, az Arizonai Egyetem mikrobiológus-professzora.
Ha egy tökéletes szem beleesik mosás közben, inkább dobjuk ki, minthogy megegyük.
A legrosszabb hely, ahol fülhallgatót használhatunk: – Repülőn, vonaton vagy metrón
Igaz, hogy a zene jobb útitárs, mint a mellettünk ülő mobiltelefonos beszélgetése, de a tapasztalatok azt mutatják, hogy egy magasabb alap zajszint mellett valószínűleg túlságosan feltekerjük a hangerőt.
A Harvard kutatói azt találták, hogy viszonylag csendesebb körülmények között általában fül barátabb hangerőt választunk. Azonban ha alapzaj is van a környezetünkben, a kísérleti alanyok 80százaléka, akár 89 decibelig is feltekerte a hangerőt, ami hosszú távon halláskárosodáshoz vezethet.
Hozzászólás zárolva.