Víztudatos wellness
A vízzel takarékoskodni kell, hiszen a föld vízkészlete véges. A fürdőszobákban elfolyatott víz mennyisége globálisan drámaian nőtt az elmúlt harminc évben, és úgy tűnik, a trend nem áll meg.
A legújabb zuhanyfejek sem csupán külső megjelenésükben különböznek a korábbi modellektől. Egyes típusok 9, sőt néhány gyártó modellje akár 8 literes percenkénti vízfelhasználás mellett is tökéletes zuhanyélményt nyújt. Ez jelentős csökkenést jelent a hagyományos zuhanyfejekhez képest; ezek többsége ugyanis akár percenként 14 liter vizet is elfolyat. Miközben a látványos darabok gazdaságosabban működnek, a modern technológia és a kiváló anyagok használata révén képesek arra is, hogy a zuhanyozást wellnessélménnyé változtassák. A külső sem csupán a dizájn eszköze. Az optimális forma és méret, valamint a jetek száma is a lehető legkevesebb vízfelhasználást célozza. A mennyezetre, illetve az oldalfal fentebbi részén rögzített vagy plafonba építhető esőztető zuhany lényege például, hogy a szórófej a különböző vízsugárszögekből több vízsugárkört állít elő, így szolgálva a hatékony és nagy felületű zuhanyozást. Érzetre olyan, mintha lágy eső mosná a testet. A felülről érkező vízsugár kedvelői is többféle modell közül válogathatnak: kerek vagy szögletes, és a méretek terén is széles a skála.
Van olyan, amelynek a teljes felülete képes vizet permetezni, de a középső panel külön is használható, illetve egy másik funkciónak köszönhetően akár ketten is beállhatnak a vízfelhő alá. A legnagyobb átmérőjű kerek fejek lényegében az egész testet mossák felülről. Egyes esőztető zuhanyrózsák nem is vizet, hanem levegővel dúsított vizet permeteznek, így vízcseppek helyett vízbuborékok permetezik a testet. A technológia egyrészt fokozza a zuhanyozás élményét, másrészt jelentős vízmegtakarítást tesz lehetővé. A zuhanyfejek között is létezik olyan, amelyen beállíthatjuk a kiáramló víz mennyiségét, illetve amely automatikusan reagál a nyomásváltozásra. A zuhanyozás élményében egyik esetben sem kell kompromisszumot kötni, sőt!
Sebők Orsolya
Fotó: Förster Tamás
A cikk a Konyha & Fürdő Magazin 2008. október-novemberi számában jelent meg.
Hozzászólás zárolva.