Zuhanyozzunk vagy fürödjünk?
Az örök dilemma, különösen, amióta sok fürdőszobában mindkettőre lehetőség van. A döntést számos tényező „nehezíti”: például az idő vagy az ártényező, de legfőképpen az, hogy mi magunk melyik tisztálkodási formát kedveljük, a tust vagy a kádfürdőt.
A mindennapos alapos mosakodással
– esetleg közben testradírozással – persze nemcsak az elhalt hámsejteket távolítjuk el, hanem serkentjük az új sejtek képződését is, azaz megelőzhetjük a sok nő életét megkeserítő cellulitisz, illetve a zsírpárnák kialakulását. Ehhez azonban megfelelő készítményekre – tusolózselékre, bőrradírozó fürdőkrémekre, olajakra – van szükség. A testradírozás és a masszírozás egyben a feszültségoldásnak is eszköze.
A testápolásnak azonban a kádból vagy zuhanyból kilépve sincs vége. Törülközés után érdemes valamilyen hidratáló vagy bőrtápláló testápoló krémet használni, függetlenül attól, hogy tusoltunk vagy fürödtünk.
Kombikádak
Sok fürdőszobában van zuhanyozó, ahol igazán kényelmesen és gyorsan elvégezhető a mindennapi tisztálkodás. De nem feltétlenül kell lemondani a tusolásról akkor sem, ha a hely nem teszi lehetővé pluszkabin építését. Egyes nagyobb kádak alját ugyanis a gyártók úgy alakítják, hogy a fülkéhez hasonló kényelmet kínáljon zuhanyozáskor, és kádparavánt is rendelhetünk a termékhez, hogy a kabinélmény se maradjon el. Létezik azonban ikermegoldás is, amikor a dizájner összegyúrja a kádat és a kabint, és így mind látványra, mind funkcióra öszvérmegoldás születik.
A cikk a Konyha & Fürdő Piac magazin 2008/02. számában jelent meg.
Fotó: Förster Tamás
Hozzászólás zárolva.