Facebook hozzászólás
277

Mi vagyunk az egyik legslamposabb nemzet

Bár a munkáltatók jelentős része elvárja az alkalmazottaktól, hogy az előírásoknak megfelelően öltözködjenek, ennek ellenére kevesen gondoljuk úgy, hogy a ruhánk befolyással lenne a munkavégzésünkre – derült ki egy felmérésből.

A Reuters egy korábbi, 24 országot felölelő kutatása 2010-ben Európa legslamposabb nemzetei közé sorolt minket. A Profession.hu legfrissebb felmérése azt mutatja, hogy azóta is inkább a kényelem áll nálunk a középpontban, semmint az elegancia.

A magyarok úgy gondolják, a ruházat nem olyan fontos – Kép: Pixabay

A magyar munkavállalók 56 százaléka a hétköznapi viseletet részesíti előnyben, ha dolgozni megy, és háromnegyedük szerint az öltözékük semmilyen hatással nincs a munkavégzésükre, így nem is fordítanak rá különösebb figyelmet. A közép- és felsővezetők között is  csupán minden negyedik tartja saját magát elegánsnak.

Kötelezően betartandó munkahelyi öltözködési szabályok a munkavállalók 51 százalékánál vannak, ennek ellenére csak 9 százalékuk kap ruhapénzt munkáltatójától. Egyébként a ruházati előírások betartása kifejezetten előnyösen hat a csapatszellemre, a produktivitásra, és kellemesebb légkört is biztosít.

A magas pozíciót betöltő vezetők csupán egyharmada figyel arra, hogy elegáns legyen, amikor dolgozni megy, közel felük egyszerűbb ruhákat, 22 százalékuk pedig kifejezetten a kényelmes viseletet választja a hétköznapokban.

A fizikai tevékenységet végzők szeretnek egyszerű ruhában munkába menni (65%), a leginkább sportosan pedig a részmunkaidős dolgozók öltözködnek (38%).

Hagyd kitörni a vadállatot!
Az állatminta évek óta nem kopik ki a divatból, különösen a melegebb évszakokban jönnek be a merész minták. Ahhoz azonban, hogy feltűnő és szexi legyen, de nem közönséges, nem mindegy, hogy viseled. Segítünk!

Az elegánsan öltözködők cserélik leggyakrabban a ruháikat, nekik több mint a felük vásárolt új darabot az elmúlt fél évben, míg az összes válaszadó körében ez az arány 32 százalék. A dolgozók 39 százaléka csak alkalmanként, 14 százalékuk pedig szinte sosem vesz új munkaruhát.

Váltócipőt inkább a nők hordanak, de az eltérés a nemek között nem jelentős, körül-belül minden második esetben fordul elő. Kivételt képeznek ez alól az egészségügyi dolgozók 75 százalékkal, rájuk a leginkább jellemző, hogy munkaidőben cipőt cserélnek.



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

KUL-TOUR

1 / 158

PÉLDA-KÉP

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!