NEM ELÉG A SZÓBESZÉD
2 tévhit az edzésről és a fogyásról
Egyre több ember sportol nálunk is, legyen szó csapatsportról vagy egyéni tréningről. Ráadásul a nyár közeledtével még többen kezdenek alakformálásba. Azonban kevesebben vannak azok, akik az edzést igazán tudatosan, a szervezetük minden rezgését és igényét figyelembe véve végzik. Pedig mindez nagyon fontos ahhoz, hogy valódi eredményeket érjünk el – mondta el a Life1 személyi edzője, Szomor Dávid.
Nemcsak a zsírégető zóna égeti a zsírt
Általános vélekedés, hogy a zsírégetés leghatékonyabb módszere, ha cardio edzés közben az ún. “zsírégető zónában” tartjuk a pulzusunkat. Pedig a valóság ennél sokkal árnyaltabb. A testünkben különböző energiarendszerek párhuzamosan működnek egymás mellett. A „zsírégető zónában” történő cardio edzések alatt főként oxigén jelenlétében történő energianyerés jellemző. Ennél azonban sokkal hatékonyabb tud lenni egy intervallumos módszer, vagyis, ami a munka-pihenő fázisok változásán alapul.
Ilyenkor az intenzitástól, valamint intervallumok hosszától függően más rendszereken keresztül nyer energiát szervezetünk, aminek nagyobb energiaigénye keletkezik. Így pedig több kalóriát használunk fel. Persze fontos megjegyezni, hogy az intervallumos jellegű edzés kezdőknek nem ajánlott, mert eleinte a szív és keringési rendszer és a légző rendszer nem elég fejlett egy ilyen jellegű munkához.
Erősítő edzéssel is csökkenthető a magas vérnyomás?
Rezisztencia edzésnek nevezzük a szabad súlyokkal vagy ellenállással szemben végzett gyakorlatokat, amelyek nagyobb szerepet játszanak a vérnyomás csökkentésében, mint sokan gondolnák. Dr. Sztancsik Ilona, a Budai Kardioközpont kardiológusa, aneszteziológus, intenzív terapeuta az összefüggéseket ismertette.
A helyes étrend és sport elég a fogyáshoz
Sokan gondolják, hogy ha megfelelő edzésterv mellett sportolunk, és helyes étrendet követünk, mindenképp eredményt érünk el, de sajnos ez nem mindig sikerül. Az emberi test nagyon komplex rendszerek összessége, melyeknek összhangban kell működni ahhoz, hogy elérjük a kívánt testalkatot. Az edzés és az étkezés mellet van számos olyan tényező, amely gátja vagy éppen segítője lehet alakformálásunknak. Ide tartozik például az alvás vagy éppen a helyes légzés!
Edzés követően az alváskor zajlanak az építő, helyreállító folyamatok, vagyis ekkor történik az izomtömeg építése, megőrzése, vagy éppen a testzsír csökkenése is. Ha az alvásunk nem megfelelő mennyiségű és minőségű, az akadályozhatja, hogy az edzőteremben eltöltött kemény órákat eredményekre váltsuk. Ráadásul, ha a légzésünk nem megfelelő, valószínűleg az alvásminőségünk sem lesz jó, ez pedig megakadályozhatja alakformáló céljaink elérését.
Hozzászólás zárolva.