Facebook hozzászólás
66

Gyógyíts gondolataid erejével! Meg fogsz lepődni!

Öngyógyítás? Ugye milyen idegenül hangzik gyógyszereken és orvosokon szocializálódott fülünknek? Pedig nem kell rögtön sebészkésre, vagy nagy hókuszpókuszokra asszociálnunk, ha a szervezet, a test és a lélek regenerációjára gondolunk.

Ma már tudjuk, hogy gondolatainknak hihetetlen ereje van- a szervezet gyógyító folyamataiban betöltött szerepe jelentős.

Vannak elképzelések, melyek szerint a gondolat még a fizikai testnél is nagyobb energiával rendelkezik, miért is ne használnánk ki?

Sajnos többnyire azért, mert egész egyszerűen sajnáljuk rá az időt.

Pedig példának okáért a feszültség és a stressz tudatos csökkentésével az öngyógyítás egy fontos lépését tehetjük meg. Ehhez persze mindenkinek megvannak a jól bejáratott módszerei, de van néhány-például a meditáció, ellazulás vagy vizualizáció– amely tudományosan bizonyított, hogy az immunvédelemben is rendkívül hatékony.

A meditációhoz remek segédeszköz lehet  egy mandala tanulmányozása vagy elkészítése is, hiszen segít a harmónia helyreállításában, a lélek lecsillapításában, a szem megnyugtatásában.

E kifejezés a szanszkritból származik, és jelentése: kör vagy korong, s bár nehezen leírható, de a világ egyfajta leképeződése, lelkünk idegenvezetője: a tökéletesség kozmoszába vezet be bennünket.

Körökből és vonalakból áll össze, geometrikusan elhelyezkedve. Középpontból, egy kisugárzó részből végül pedig egy lezáró külső körből áll, ám az egész mandala a középpontra fókuszál.

Ezért is ad segítséget az elmélyüléshez, a meditációhoz, hiszen ilyenkor is önmagunk középpontja felé törekszünk eljutni, miközben egészen tág dimenziók, az univerzum részeseinek érezzük magunkat.

A mandala geometrikus formái is szimbólumok: a kör például a szellemiséget, míg a négyzet az anyagi világot jelképezi, a színek pedig érzelmeinket hívják elő.

Érdekes, hogy a közhiedelemmel ellentétben, Dahlke szerint a mandalák minden kultúra gyökerénél ott találhatókgondoljanak például a rózsaablakokra), sőt, akármerre nézünk a természetben, folyton találunk egy-egy mandalát (napraforgó, vagy a vízbe dobott kavics).

Az sem véletlen, hogy újra divatosak lettek, hiszen Jung szerint a mandalák különösen akut lelki káoszhelyzetekben – a pszichózis és a hirtelen kitörő neurózis esetében – lépnek fel, mint a lélek öngyógyító tendenciái – spontán képekben.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!