LÉGY PARTNER!
Így óvjuk meg gyerekeinket az online tér bűnözőitől
Például úgy, hogy megtiltjuk nekik? Bármennyire is radikálisnak tűnik, de igenis lehet hozni olyan szabályokat, hogy bizonyos oldalakhoz nem csatlakozhatnak. Ez viszont nem minden gyereket tart vissza, vannak, akik megkerülik ilyenkor a szüleiket és a barátjuk regisztrál helyettük; arról nem beszélve, azzal, hogy nem engedjük fel őket egy bizonyos fórumra, az információáramlást még nem tudjuk megállítani.
Egy mozi is segíthet
Készült erről egy nagyon jó film is, a Keresés, ami arról szól, hogyan próbálja megtalálni egy apa az eltűnt lányát. Végül a virtuális térben akad a nyomára … Érdemes ezt a filmet együtt megnéznie a családnak, mert biztosan segít abban, hogy a gyerekek megértsék aggodalmainkat és óvatosabbá tegyük őket az online térben.
Fejlődnünk kell!
Ugyanakkor az is lényeges, hogy tartsuk mi is a lépést az online világgal, mert egy csomó olyan felület van, amit ők profin használnak, mi pedig nem is hallottunk róla. Egy kiskamasz szinte azt se tudja, mi az a Facebook, ők azt nem elhagyták, mint a huszonévesek, hanem fel se regisztráltak rá. Ezek a platformok ráadásul gyorsan változnak, mert a célcsoportjuk az állandó újdonságra, frissítésre vágyik. A fiatalok egyszerre kb. 4-5 felületen vannak jelen, figyelik az aktuális kihívásokat, az új trendeket, zenéket, szeretik kipróbálni az új funkciókat az alkalmazásokban. Mire ezek a felnőttekhez eljutnak, ők már egy másikon vannak …
De ha figyelünk rájuk, érdeklődünk arról, mi foglalkoztatja őket, máris partnernek éreznek minket és beszámolnak arról, ami velük történik, így pedig időben észre tudjuk venni, ha veszélybe kerülnek.
És még egy: mutassunk példát! Ha a gyerekeink azt látják, hogy a fentieknek teljesen ellentmondóan kezeljük saját közösségi csatornáinkat, ne várjuk el tőlük, hogy betartsák a szabályainkat.
Hozzászólás zárolva.