Facebook hozzászólás
468

„Megölöm magam, ha nem lehet gyermekem”

Kinga évek óta nem tud teherbe esni. Mindene megvan, ami csak kell, csupán az nem, amire legjobban vágyik: egy babára. Ugyan férje szereti és támogatja őt, már nem egyszer eszébe jutott az öngyilkosság…

Kinga nincsen egyedül. Ma Magyarországon a 25 év alatti nők 4 százaléka, a 25-35 évesek 13 százaléka, a 35 év fölöttiek 30 százaléka küzd meddőségi problémával. Meddőségről akkor beszélünk, ha két év rendszeres védekezés nélküli házasélet után sem következik be a terhesség. Nők százezrei küszködnek ezzel a problémával, és a szám még magasabb, ha hozzávesszük azokat a párokat, akiknek más okból – a férfi szervezetében lévő probléma miatt vagy egyéb gond miatt – nem lehet gyereke.

Legtöbbjük jó pár év próbálkozás után fordul orvoshoz, aki kideríti a meddőség pontos okát, és ha úgy látja, hogy más lehetőség nincs, akkor a szülőjelöltek részt vehetnek a lombikprogramban. Sokan a mai napig nem tartják természetes dolognak a méhen kívüli megtermékenyítést, pedig sokaknak ez jelenti a legutolsó lehetőséget. A szüléssel végződő terhességek 1-2 százaléka fogan lombikban.
A szervezeten kívüli megtermékenyítés összességében 30-35 százalékban eredményez terhességet, 25 százalékban szülést. Ez az arány az életkor előrehaladtával romlik. Míg 35 éves kor alatt 25-30 százalékos, 35-40 éves korban pedig 15 százalékos szülési arány várható, ez az arány 40 év fölött már a 10 százalékot sem éri el – idézi a statisztikát a hetek.hu.

De mi is történik ilyenkor a szervezetben? Ahhoz, hogy a szervezeten kívüli megtermékenyítés sikeres legyen, egyszerre több petesejtre van szükség, ezért a kezelésben részt vevő nők petefészekstimuláló gyógyszereket kapnak. A petesejteket egy idő múlva leszívják, és a hímivarsejtekkel közös tápoldatba cseppentik. A fejlődésnek indult embriókat néhány napon belül beültetik a méhbe. Innentől pedig a természet dönt…

Az első lombikbébi 1978-ban született Angliában. A ma harmincéves nő teljesen egészséges, és van egy gyermeke is. Magyarországon először 1993-ban jött világra lombikos baba.

Judit öt évvel ezelőtt kezdett bele férjével a nagy vállalkozásba, és ők szerencsével jártak. Kisfiuk már hároméves, makkegészséges, gyönyörű gyerek. A tanárnőként dolgozó Judit azt mondja, minden párnak meg kellene próbálnia a lombikprogramot.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

Minden, amit tudni érdemes a szemfenékvizsgálatról

A tévhitekkel ellentétben a szemészeti vizsgálat nem egyenlő az optikákban végzett éles látás vizsgálattal.…

Esküvői ajándék – Hogyan válasszuk ki a megfelelő nászajándékot?

Az esküvői ajándék kiválasztása komoly feladat lehet. Szeretné az ifjú párt valamivel megajándékozni, ami örömet…
1 / 3 461

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!