Vigyázz! A nő lelkében több istennő is jelen van egyszerre
Jean S. Bolen azt állítja, hogy egy nő lelkében a 7 közül több istennő is jelen lehet egyszerre, de mindig van egy, amely uralja a személyiséget.Kedvesed inkább a karrierista Athéné, a féltékeny Héra vagy a szűz Artemisz? Netán több istennő is lakik benne? Íme az ókori istennők mai arcai.
A nő olyan, mint a gyémánt, mondják. Ha egyszer az egyik, másszor a másik oldaláról világítjuk meg, minden fénynyaláb másként törik meg rajta, s összetett személyisége újabb és újabb oldalát tárja fel. Jean Shinoda Bolen Bennünk élő istennők című könyvében azt állítja, hogy minden nő lelkében több istennő lakozik egyszerre, de a 7 lehetséges közül mindig van egy, amely uralja a személyiséget.
Szűz istennők: Az ebbe a csoportba tartozó (isten)nőtípusok szüzessége nem szó szerint értendő, hanem a lélek azon részeit sorolja ide Bolen, melyet egyetlen férfi sem vehet birtokába, mert ennek a lélekrésznek nincs igénye a férfiakra.
Artemisz: a vadászat istennője, a fiatal erdei állatok és szüzek védelmezője, akit útján mindig lánykoszorú kísér. A földi nőkben élő Artemisz a nő önállóságát, igazságérzetét, céltudatosságát, természetszeretetét, a női összetartozás érzetét adja. A magyarországi nőmozgalmat hiányoló szociológusok szerint ez a céltudatos, de a férfiak szabályaihoz alkalmazkodni nem akaró nőtípus csaknem teljesen hiányzik a magyar nőkből.
Athéné: a bölcsesség istennője. Gyakorlatias, karrierista, vonzódik a hatalommal rendelkező férfiakhoz, átveszi azok értékrendjét, de hangsúlyosan független a férfiaktól. Nem igénye az sem, hogy valamilyen nőcsoporthoz tartozhasson. Gyakran ötvöződik az Afrodité típussal, a szexi és karizmatikus szingli képében.
Hesztia: a "hajadon nagynéni" a családban, a házi tűzhely őrzője. Elmélyedésre, csendes örömökre hajlamos, élvezi a házi munkát és a hétköznap apró örömeire figyelmes.
A sebezhető istennők: azok, akik nagyon érzékenyek mások érzései iránt, a családtagokkal való kapcsolatuk harmonikussága adja az életcéljukat. Esetenként kiszolgáltatottak a környezetüknek.
Héra: a főisten féltékeny felesége, a feleség archetípusa. A földi Hérák a hűséges, de féltékeny feleségek. Leghőbb vágyuk, hogy igazi oldalbordaként támogassák a férjük szakmai előmenetelét, boldogulását. Lelki szükségletük, hogy úgy érezzék, szükség van rájuk.
Déméter: a termékenység istennője, az anyaság jelképe. Az ilyen nő a gyermekéért él, gyakran párkapcsolatában is gyermekként kezeli a másikat. Végtelenül gondoskodó, mártírkodásra hajlamos. Anyósként féltékeny és nehezen elviselhető.
Hozzászólás zárolva.