Facebook hozzászólás
619

Wellness otthon a kádban. Hogyan?

Nem feltétlenül kell wellness-szállodába menni vagy speciális berendezéseket beszerezni ahhoz, hogy a wellness előnyeit élvezhessük. Akár otthon, egy hagyományos fürdőkádban is pihenhetünk, persze nem mindegy, hogy mikor, mennyi időt és hogyan töltünk a forró vízben.

Az igazi kikapcsolódáshoz a legmegfelelőbb egy esti időpont, amikor már túl vagyunk a napi és a házimunkán is, amikor már nem siettet semmi, és szánhatunk némi időt valóban csak magunkra.

[galeria azonosito=”old_143″ nyitokep=”” kepalairas=””]A fürdő ideális hőfoka nem magasabb, mint 37 Celsius-fok, vagyis tulajdonképpen a test hőmérséklete. A fürdővízhez a relaxációt segítő illóolajokat adva még teljesebb lehet a pihenés. A legtöbb ilyen készítmény jót tesz testnek és léleknek egyaránt. Egy ilyen nyugtató fürdő után nincs is más teendő, mint ágyba feküdni. Könnyen elalszunk majd, és kipihentebben ébredünk a megszokottnál. Más a helyzet, ha a fürdő valamilyen okból mégsem a nap utolsó programja. Ebben az esetben még hűvösebb, maximum 36 fokos vizet ajánlanak a szakértők, olyan frissítő illóolajokkal dúsítva, mint például a fenyő, a narancs vagy a ginkó. Fontos az is, hogy ha a teljes ellazulás helyett inkább felfrissülés a cél, ne töltsünk negyed óránál többet a kádban ázva. Ez éppen elég ahhoz, hogy elernyedjen az izomzat, és kisimuljon a lélek, de még nem álmosító időtartam. A túl meleg fürdő tunyává teszi az embert, felgyorsítja a szívverést, és fáradtabbá teszi a szervezetet. Sok esetben az ember hangulatára is rossz hatással van. Fizikailag sem ajánlott a túlzottan meleg víz, mert az emberi bőr ilyen közegben elveszíti természetes olajtartalmának mintegy húsz százalékát, és rendkívül szárazzá válik még akkor is, ha hidratáló habfürdőt használunk. A kádfürdő optimális ideje nem több húsz percnél – vagyis az igazán egészséges kádwellness még csak nem is igényel túlzottan hosszú időt. Ennyit minden héten legalább egyszer megengedhetünk magunknak.

Fontos egészségügyi szempontok is szólnak a fürdő mellett a jólléten kívül. A megfelelően megválasztott hideg vagy meleg víz és a vízben lebegésnek köszönhető súlytalansághoz közeli érzés (hidrosztatikus effektus) jó hatással van a keringési problémákra, és hatékony a reumás tünetek kezelésére is. A vízbe merülő testre jótékonyan hat a víz felhajtó ereje is, mivel megkönnyebbülést jelent a testet folyamatosan tartó izmoknak és izületeknek. Az egyre népszerűbb aquafitness éppen ezen az elven működik, és ha nem is helyettesíti a profi edző által vezetett vízi aerobicórát, néhány mozdulattal akár az otthoni kádban is megmozgathatók az izmok anélkül, hogy túlterhelés vagy sérülés fenyegetne. A tiszta víz önmagában is hatásos, de még jobb, ha megfelelő adalékanyagok hozzáadásával fokozzuk ezt – akár az ellazulás, akár az izomtónus javítása a cél. Az illatoknak is van hatása az emberi szervezetre. A jól megválasztott illatanyagok pozitív érzelmeket keltenek, jó hatással vannak a hangulatra, és közvetlenül hatással van a jóllétérzetre.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

Eljegyzési ajándékötletek a jegyespár hölgytagjának

Az eljegyzés egy életre szóló lépés, melynek során a páros megteszi az első lépést, hogy összekösse az életét. A…

Egy történet, amit érdemes megismeri a mózeskosárról

Első hallásra talán furcsának tűnhet, hogy miért nevezik így a babakocsi egyik részét. A titulus viszont egy nagyon…
1 / 3 454

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!