RADARSEGÍTSÉG
Okos kutyának okos a nyakörve
Csak tavaly több mint ezer kutya ijedt meg annyira a szilveszteri petárdázástól Magyarországon, hogy elszökött otthonról. A Szilveszteri Állatmentő Ügyelethez érkezett bejelentések szerint ilyenkor a kétségbeesett gazdik a környéket járják, hirdetéseket raknak ki fákra, villanyoszlopokra, a Facebookon tesznek közzé felhívásokat a kedvenceiket keresve. Előzzük meg!
Mit tehetünk? Először is ne petárdázzunk állatok közelében, a kertes részek különösen veszélyesek ebben az időszakban. Több utcával arrébb is pánikba eshetnek az állatok! Ha ilyen helyen is lakunk, gondosan zárjuk be a négylábú kedvenceket, mert szerencsétlenek halálra rémülnek a hang- és fényhatásoktól.
Az egyik telefonos társaság olyan nyakörvre erősíthető nyomkövetőt kínál csomagjában, melynek segítségével egy alkalmazásban követhető a négylábúak pontos helyzete. GPS-helymeghatározó adatokat továbbít a gazdi okostelefonjára, amelyen pillanatok alatt láthatóvá válik, hogy éppen merre jár négylábú kedvencünk. Az applikáció segítségével virtuális kerítéseket is felállíthatunk: amint a kisállatunk kilép egy ilyen területről, az alkalmazás riasztást küld róla.
– A szilveszteri petárdázás és tűzijátékok tehát nem a balszerencsét űzik el, hanem a kutyákat – mondta el Pintér Attila a Szilveszteri Állatmentő Ügyelet képviseletében. Véleménye szerint az ész nélkül petárdázók felelőssége egyértelmű, de egy szerető gazdinak meg kutya kötelessége mindent megtennie a házi kedvenc védelmében!
Kutyát, macskát receptre
Egy friss kutatás szerint 10 százalékot csökkent azoknak a vérnyomása, akik naponta negyedórán át simogattak kutyát vagy akár csak egy plüssállatot. Az érintéssel ugyanis a test természetes “jóllétet fokozó” hormonjai szabadulnak fel, mint a szerotonin és oxitocin. Emellett a kortizol, a “stresszhormon” szintje is csökken a vérben. A szerotonin olyannyira fontos anyag testünkben, hogy az antidepresszánsok is ennek a hormonnak a hatásait próbálják szimulálni.
Hozzászólás zárolva.