Műszaki kisokos fém kerítésekhez
Bár a fa- és a kovácsoltvas kerítés sosem fog kimenni a divatból, mindig jönnek újabb és újabb innovatív megoldások, melyeket érdemes megfontolnia annak, aki kerítést szeretne. Ez ugyanis egy jelentős összegbe kerülő, hosszú távú beruházás, épp ezért nem mindegy, milyen opciót választ.
Az acélkerítés jellemzői
A fém kerítések egyik fontos ismérve, hogy az elemek meglehetősen könnyűek. Ez egészen pontosan annyit jelent, hogy egy 1 m-es hosszúságú elem mindössze 70 dkg-ot nyom. Jól látja, ez kevesebb, mint egy kiló. Emiatt a felszerelése is sokkal egyszerűbb lesz.
A speciális rombusz profil a Nívó Kerítés által levédetett szabadalom, amely egyedülállónak számít a piacon. A mintában és a színben pedig szabad kezet kap, hiszen 20-féle variációból választhat, az egyszínűtől kezdve a teljesen élethű famintáig.
A formát tekintve az acélelemek rombusz formájú visszahajtott profillal rendelkeznek, így hátulról látható a “csalás”. A rögzítése viszont roppant egyszerűen, egy műanyag klikk és 2+1 csavar segítségével történik, amelyet egyszerűen ráhelyezhetünk a keretre. Ennek hatalmas előnye, hogy az elemek szabadon mozgathatóak, és utólag is igazíthatja őket.
Arra azonban figyeljen, hogy az acélelemek nem vághatóak, ezért fontos, hogy a megfelelő méretben rendelje meg. A felület természetesen teljes egészében le van festve az Ön által választott színnel, ám ha a festés megsérül, akkor ott jelentkezhet korrózió. Érdemes tehát vigyázni! Az acélkerítés tökéletesen alkalmazható normál kerítésként, illetve teraszra.
Az alumínium kerítés jellemzői
Bár a két anyag sokban hasonlít, mégis akad pár olyan lényeges különbség, amelyet mindenképp érdemes megemlíteni. Az első, hogy az alumínium egy árnyalatnyival nehezebb, ám még így is könnyű: az 1 m-es elem súlya 1 kg.
A széles színválaszték és a rombusz forma itt is megtalálható, ám a profil zárt, ezáltal hátulról is sokkal jobban hasonlít egy valódi faléchez. Emiatt a rögzítés itt egy fokkal nehezebb, hiszen nincs felpattintható klikk, hanem önmetsző csavarral kell az elemeket közvetlenül a kerethez rögzíteni, ezért érdemes pontosan mérni és jól beállítani a hézagokat.
Hozzászólás zárolva.