ELFOGYTAK A NÉVJEGYEI
Fiatal tervező az egyik legnagyobb textilvásáron, a Heimtextilen
A koronavírus árnyékában lassan a történelem homályába vész, hogy januárban a világ egyik legjelentősebb textilvásárán, a frankfurti Heimtextilen a budapesti Metropolitan Egyetem tervező hallgatói is kiállították munkáikat. Egyikőjük, Fülöp Luca beszél szakmai hitvallásáról.
A textiles anyagok és formák között nőtt fel Fülöp Luca (24), a Metropolitan Egyetem (METU) hallgatója, aki kiállítóként elsők között jutott ki társaival a 2020-as frankfurti Heimtextilre.
„Gyerekkoromtól kezdve minden egyes engem ért benyomás, hatás arra sarkallt, hogy a textilekkel foglalkozzak” – mondja lapunknak.
„Édesapámnak zoknikötő üzeme volt, a színes fonalak, anyagok látványa, a szövő- és kötőgépek hangja mindennapjaim része volt, a székesfehérvári művészeti gimnáziumban pedig a rajztanárom hús-vér textilművész volt, így nem csoda, hogy a pályaválasztásom korán eldőlt. Az egyetemen pedig erős alapképzést kaptam” – mesél magáról az örökké mosolygó, magabiztos mesterszakos, aki most tudatosan a formatervező szakot választotta.
‘Mindig szerettem megmozgatni térben is a textiljeimet, és igyekszem hozzá kisebb enteriőröket is kitalálni, mert így a formák és a színek jobban érvényesülnek. Egyébként a diplomamunkámban is ezzel foglalkoztam. A digitális tervezés mellett azt is keresem, hogy a nyomott mintákra miképpen lehet rajzolni, festeni. Érdekel a hagyományos technikák esetlegessége, megjelenítése. Számomra ez újra visszaadja a tervezés határtalan szabadságát” – avatott be Luca hosszú távú tervezői elképzeléseibe, és arról is beszélt, hogy nemcsak tudatosan figyeli, de valahogy érzékeny is a trendekre.
„Tavaly a METU nem volt még jelen standdal Frankfurtban, de én többed magammal szakmai kíváncsiságból kilátogattam a világkiállításra. Szerencsémre egy francia tervező önzetlenül végignézte a mintakollekciómat és sokat segített abban, miként lehet a megrendelők fejével gondolkozni. Sokat tanultam tőle, például, azt hogy a lakástextilek mezőnyében mennyire nem kedvelt a kirívóan figurális minta. Mindezt úgy hasznosítottam, hogy a mostani kiállításra már ebben a tudatban válogattam össze a portfóliómat. Még nem tudom, milyen sikerrel, de az biztos, hogy az összes névjegyem elfogyott” – bizakodik a művészpalánta.
Hozzászólás zárolva.