Facebook hozzászólás
414

3+1 tipp a lakásvásárlás vagy bérlés útvesztőjéhez

A lakásvásárlás vagy bérlés megterhelő program, ritka szerencsés az, aki azonnal megtalálja álmai otthonát. Ime néhány jótanács ahhoz, hogy az ingatlanprojektünk ne rémálom, hanem egy kellemes, tanulságos történet maradjon számunkra.

Nagyváros vagy vidék, bérház vagy családi ház? Hány szoba? Újépítésű vagy felújítandó? Ezek és sok-sok hasonló kérdés merül fel bennünk, amikor éltünkbe beköszönt a lakásvásárlás, vagy bérlés kérdése. A kezdők ilyenkor csak kapkodják a fejüket, nekik segítenek most ezek a jótanácsok a www.ingatlannet.hu szakértőjétől.

ingatlanvásárlás
(fotó: ingatlannet.hu)
Tisztázzuk mire is vágyunk igazán!

Első és egyik elengedhetetlen lépés az elinduláshoz, hogy megpróbáljuk megfogalmazni, mik is a legfontosabb prioritások. Kezdésként fogalmazzuk, meg milyen céllal veszünk vagy keresünk ingatlant. Majd határozzuk meg, hogy hol is képzeljük el ezt helyileg, mekkora alapterületű legyen, és mennyi pénzt tudunk rá szánni. Bérlés vagy vásárlás előtt is fontos szempont a havi rezsi, illetve (ha van) a közös költség számba vétele. Minél részletesebb lesz ez a lista, annál könnyebb lesz eligazodni a temérdek ingatlanhirdetés között. A céltudatosság elengedhetetlen, mivel jó néhány olyan ingatlannal fogunk találkozni, amibe elsőre talán beleszeretünk, de a valós elhatározásainkat nem fog megfelelni.

Legyünk válogatósak, de reálisak!

Egyik ház sem lesz tökéletes. A meghatározott pontok közül, fókuszáljunk a legfontosabb dolgokra és engedjük el a kisebbeket. Mikor ott vagyunk a helyszínen, próbáljuk meg hosszútávon elképzelni magunkat az esélyes leendő otthonunkban.
Ha már egy berendezett lakóingatlanba érkezünk, nézzünk keresztül az ottani bútorokon, berendezési tárgyakon. Próbáljuk meg üresen látni a szobákat, így fel tudjuk térképezni milyen tág vagy akár helyhiányos az adott otthon. Vizsgáljuk meg alaposan a munkalapokat, a padlókat és a falakat. Hiszen van, hogy a nagyobb hibák csak álcázva vannak, amelyeknek a javítása a későbbiekben igencsak magas költségeket vonhat maga után.

Ingatlan közvetítő – Na nem, vagy mégis ?

Hazánkban ennek a megnevezésnek nincs túl jó híre. Az emberek többsége ezért először maga vág bele a keresésbe. De a munka és vagy a család mellett nem túl sok idő fog jutni a tökéltes ingatlan megtalálására. Itt jön közbe a szakember szerepe, aki az ingatlanok belső hálózati köre mentén találja meg számunkra az általunk preferált ingatlantípusok bármelyikét. Felhívja a figyelmünket, az esetlegesen felmerülő hibákra, értékbecslői tudásával mellettünk áll a kínálati ár alkujában vagy akár az egyes jogi ügyek megoldásában is a segítségünkre tud lenni.

Legyünk türelmesek és kitartóak!

Az ingatlanvásárlás nem egy maraton, de nem is egy sprint táv. Egy ilyen hosszú távú befektetéshez jól megfontolt döntések szükségesek. Ha nem kapkodunk, abban az esetben, jó néhány olyan ingatlan jöhet velünk szembe, amelyek a mi igényeinket elégítik ki. Szánjunk több időt a hirdetések megtekintése között, majd tekintsük meg újra őket. Esetleg változott- e a kínálati áruk vagy a saját igényünk az álomotthonnal kapcsolatban?
Az ingatlanpiac gyorsan változik, az eladásra vagy bérbe kínált ingatlanok jönnek-mennek. Folyamatos kisértések érhetnek egyes lakásokkal kapcsolatban, amelyek lehet nem is felelnek meg az eredeti elképzelésinknek vagy ha még is, irrelevánsan magas áron juthatnánk. Ezért nagyon fontos, hogy kitartsunk a kezdeti célkitűzésink mellett és ne csábuljunk el olyan ajánlatoknak, amelyeket később megbánhatunk.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

PÉLDA-KÉP

1 / 258

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!