Facebook hozzászólás
82

Tenerife történelme

A kis spanyol sziget történelme egészen szorosan összefonódik a további hat Kanári-szigetekével, hiszen ezek szinte mindentől messze, az óceán közepén találhatóak. Az első lakosokat még guancsóknak nevezték, ám rengeteg legenda létezik arról, hogyan is települtek be az őslakosok. Lássuk, hogy mit érdemes tudni erről a ma már exkluzív nyaraló helyszínről és annak történelméről!

Tenerife történelme

Az apró szigetről több legenda is terjed, hiszen nem teljesen tiszta az, hogyan is költöztek be az első lakók. Nagy a valószínűsége annak, hogy Észak-Afrikából és az Atlasz-hegységből érkeztek a szigetcsoportra az első emberek, akiknek a megélhetése a mezőgazdasághoz volt köthető. Az őslakosok pontosan ezért afrikaiak és berber eredetűek, akik kezdetben gyűjtögető és állattartó életmódot folytattak. A békességüknek a XV. Században a spanyolok vetettek véget, hiszen végérvényesen meghódították a területet.

A spanyolok érkezése

A déli ország emberei 1402-ben egy növény után kutatva leltek rá a szigetre, akik közel sem hódító szándékkal érkeztek akkor. Mivel azonban az őslakosok nem tanúsítottak semmiféle ellenállást, így tulajdonképen teljes mértékben békésen zajlott a Kanári-szigetek meghódítása.

A helyiek arra is nagyon büszkék, hogy Kolombusz Kristóf itt haladt át az amerikai felfedező hajóútja során. Persze érdemes hozzátenni, hogy nem sok más lehetősége volt, hiszen az északi szél erre sodorta őt. A felfedező 1492 őszén horgonyzott le először itt, hiszen addigra már a spanyolok által biztonságossá vált ez a partszakasz.

Tenerife a hódítás után

A spanyolok megjelenése után folyamatosan zajlottak a gyarmatosítások és az újratelepítések. Nagyrészben a Spanyol Birodalomból érkeztek a szigetre a portugálok, a vallonok, illetve a dél-olaszok. A bevándorlók teljes összhangban éltek az őslakosokkal, a két nép békésen keveredett össze.

A Kanári-szigeteket alig érte bármilyen támadás, csak kisebb kalózhajók fenyegették és érték el a területet. A legnagyobb pusztítást az angolok végezték még a XVIII. Században. A britek nyolc hajóval és négyezer katonával támadtak és bár a tenerifeiek csak 1700 katonával védték a lakhelyüket, így is sikeresen verték vissza az angolokat.

A háborúk sem érték el közvetlenül a szigetcsoportot, ami nem csoda, hiszen maguk a spanyolok is békés nemzetnek számítanak. Néhány polgárháborút kivéve, nem érte őket komolyabb csapás. 1982-től pedig már saját parlamentjük és törvényszékük is van, amelynek Santa Cruz de Tenerife ad otthont.

A mai Tenerife

Manapság sokan ismerik és szeretik ezt a központot, hiszen rengetegen vesznek részt exkluzív nyaraláson Tenerifén. Nem csoda, hiszen itt tulajdonképpen örök tavasz van, nyáron sincs túl meleg, télen pedig egyáltalán nem nevezhető fagyos szigetnek. Az év nagy részében süt a nap, rengeteg lehetőség és látnivaló rejlik ebben a kicsiny spanyol szigetben. Érdemes tehát ellátogatni ide, hiszen repülővel könnyedén elérhető helyszín, olyan, mintha egy jóval távolabbi desztinációba repültünk volna, pedig tulajdonképpen még mindig Európában vagyunk.

Összegezve

Kíváncsi voltál Tenerife történelmére? Nem voltál tisztában a legendákkal? Akkor bízunk benne, hogy sikerül tisztáznunk számodra mindent a szigetcsoporttal kapcsolatban.



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!