Facebook hozzászólás
205

Szoptass éjjel-nappal!

Az anyák több mint 95 százaléka képes arra, hogy szoptassa gyermekét. De sokszor sajnos hiányzik a kellő ismeret, önbizalom és motiváció a kismamák részéről.

Az egészségügyi szakemberek sem nyújtanak minden esetben és minden szülészeti osztályon elegendő segítséget ahhoz, hogy az anyuka elsajátítsa a lehetséges szoptatási pózokat és a megfelelő fejési technikát.

Az első és legfontosabb, hogy minél gyakrabban tegyük mellre a kisbabát. A kezdeti időszakban érdemes éjjelente is egyszer-kétszer szoptatni.

Jó tudni: a babának nem árt, ha néhány napig nem lakik jól teljesen. Amikor éhes, gyakrabban eszik, erősebben szív, és ez már 1-2 napon belül serkenti a tejtermelést az ő igényének megfelelően.

Szükség van-e kézi vagy gépi fejésre?

Még a nőgyógyászok, védőnők és csecsemőorvosok véleménye sem azonos sajnos ebben a kérdésben. Sokan (ők vannak többségben) azt hangoztatják, hogy az édesanyának annyi teje termelődik, amennyire a babájának szüksége van. Ha ez így lenne, akkor soha nem fordulhatna elő az a probléma, hogy valakinek két, három vagy négy hónap után elapad a teje.

Igaz, hogy vannak olyan szerencsés alkatú nők, akik „korlátlan” mennyiségű anyatej termelésére képesek, és saját gyermekük szoptatása mellett más csecsemők számára is tudnak belőle juttatni. De ők vannak kevesebben.

Az anyukák többségénél – főleg az első 8-10 héten – szükség van a mell/ek szoptatást követő lefejésére. Az emlők ily módon történő kiürítésével a termelt anyatej mennyisége tovább fokozható, és a rendszeres fejéssel fenntartható a folyamatos tejtermelés még az olyan alkatú nőknél is, akiknek viszonylag kevés tejük van.

Azért is jó előre fejni, és a lefejt tejet lefagyasztani, mert így a babának lesz tartaléka a későbbi időkre, amikor esetleg valami miatt (az anya munkába állása, betegsége) tényleg kevés lesz az anyatej.

Hogyan fejjünk?

A nem szakszerűen végzett mozdulatokkal többet árthatunk, mint használunk, hiszen az emlő könnyen begyulladhat. De ha van rá módunk, érdemes megtanulni a fejésnek ezt a formáját. A hagyományos kézi, és az elektromos fejőgépek nagyon hasznosak, segítenek teljesen kiüríteni a tejet a mellből.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

KUL-TOUR

1 / 158

STÍLUS

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!