Hol élvezed jobban? Konyhában, fürdőben vagy az ágyban?
Egy fárasztó, hosszú nap után nincs is nagyobb élvezet, mint beülni egy kád vízbe, vagy ledőlni az ágyra és hallgatni a kedvenc zenénket. Lehet az komoly- vagy könnyűzene, garantáltan jobban fogjuk érezni magunkat tőle.
De hol is hallgassuk azt a bizonyos zenét? Ha ezt legtöbbször a hálószobánkban tesszük, mindenképpen figyeljünk oda arra, milyen is a berendezés, ez ugyanis meghatározza a pihenés minőségét, legyen szó meditálásról, délutáni rövid szusszanásról, vagy az éjszakai alvásról.
Nem véletlenül nevezi a hálószobát a feng shui a lakás legfontosabb helyiségének. Legyen távol a bejárati ajtótól, minél védettebb helyen, lehetőleg ajtajából se lehessen rálátni az előszobára. A térrendezés tudománya szerint az sem mindegy, hány hálószoba van a házban, bizonyos számok ugyanis szerencsétlenséget hoznak, ilyen a három, a négy és a nyolc.
Az ágy elhelyezkedését is érdemes alaposan megfontolni. Ne legyen se szemben az ajtóval, se pedig annak háta mögött. Mindenképpen érintkezzen egy oldalán a fallal, különben a rajta alvó pár elveszti stabilitását. A vizes dolgokat száműzzük a szobából, mert az feszültséget okoz a házastársak között.
Kádban? A másik nagyon jó megoldás, ha egy forró vízzel teli kádba ereszkedünk bele tíz-húsz percre, miközben kedvenc előadóink számait hallgatjuk. A magnót vigyük minél távolabb a víztől, nehogy baj legyen. Ezután azonban nekikezdhetünk a lazításnak.
Használjunk illóolajokat, ugyanis az illatok és a zene együttes jótékony hatásainak köszönhetően számos testi és lelki gondtól megszabadulhatunk. Ha stresszes időszakot élünk át, akkor használjunk kamillát, levendulát, narancsvirágot vagy szantált. A teljes ellazulást a vanília, a borsmenta és a fahéj is elősegíti.
A fürdővizünkbe tegyünk öt-hat csepp illóolajat, ám arra vigyázzunk, hogy a víz ne legyen melegebb 37-38 fokosnál. Keverhetjük is az illatokat, de a végmennyiség akkor se legyen több 6 cseppnél.
És mit hallgassunk? Tulajdonképpen ez mindenkinek az ízlésére van bízva, hiszen csak mi tudjuk, mi lazít el igazán. Régi tapasztalat, hogy a zene nemcsak nyugtatni, hanem gyógyítani is tud, csak nem mindegy, mit hallgatunk. A Nagyar Orvosi Kamara ismertetése szerint a népzene, a tánczene, az induló és a könnyű klasszikus zene oldja a fáradtságérzetet, növeli a teljesítményt.
Hozzászólás zárolva.