Facebook hozzászólás
173

Ne a reklámnak higgyen! A saját szemének!

A reklámok és a szájhagyomány útján terjedő „városi mítoszok” bizony rengeteg tévhitet halmoztak fel a háztartási szokásainkat illetően is. Íme néhány hamisítatlan gyöngyszem!

Kezdjük a legismertebb, 10 éve folyatott tévéreklámmal:

Használjon vízlágyítót, tovább él a mosógépbe!

Magyarországon valóban sok helyen kemény a víz, de nem ennyire… A túl sok mosópor vagy vízlágyító a környezetnek és a pénztárcának sem tesz jót, a vízkő ellen meg legjobb egy ruhák nélküli ecetes mosás.

Kézzel mosogatok, a mosogatógép „burzsuj” dolog, több vizet használ, nem alapos!

Nem igaz! Nemcsak a folyó vizes, hanem a kétmedencés kézi mosogatás is több vizet használ, mint a gép. A gép ráadásul kíméletlenebbül tisztít, mert olyan forró vizet és erős vegyszert használ, amilyenbe egy háziasszony jobb, ha nem dugja a kezét.

Tea kell? Itt a mikró, máris kész lesz!

Gáztűzhelyen, villanyforralóval vagy mikróban a legtakarékosabb teát csinálni? A vízforralónál gyorsabb, de kevésbé drágább a gáztűzhelynél, a villanytűzhely lassú és drága, de a legpazarlóbb és leglassabb kétségtelenül a mikróban vizet forralni.

Figyelj, Édesem, nekem az kell, amelyik a legnagyobb fordulatszámon centrifugál…

Ha mosógépről és nem szárítógépről van szó, a fordulatszám 1000 fölött már mindegy, hogy milyen nagy, inkább marketingfogás ezt növelni. Az 1000-es fordulatúaknak ráadásul megvan az az előnyük az 1800-asokkal szemben, hogy olcsóbbak és kevésbé gyűrik a ruhát.

Filteres kávéfőző? Á, felejtős: nagyon híg löttyöt csinál, semmi ereje…

A német típusú papírfilteres kávéfőző gépekből kinyert kávéban 60-100 milligramm koffein van csészénként, míg egy eszpresszóban csak 50-60, mert a filteren lassan szűrődik át a forró víz.

Víztisztítót kell venni, mert az olyan víz egészségesebb!

Magyarországon a legtöbb helyen nyugodtan ihatunk a csapból. A víztisztítókban viszont rendszeres tisztítás nélkül a baktériumok vígan szaporodnak.

Minél több wattos a porszívó, annál jobb…

A csomagolásra rendszerint a motor teljesítményét írják, a szívóteljesítményt nem. A hatékonyság ráadásul nem a motortól, hanem főleg a technikától függ. Egy 1000 wattos motor esetén a szívóerő jó, ha 300 watt…





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

PÉLDA-KÉP

1 / 258

KUL-TOUR

1 / 158

STÍLUS

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!