Szép és igényes – mindenki itt szeretne dolgozni!
Nem csak magasabb fizetésekkel vagy vonzó juttatásokkal lehet egy céghez csábítani a jól képzett, kiváló munkaerőt. Az átlagon felüli irodai környezet is segíthet a megfelelő szakemberek odavonzásában.
[galeria azonosito=”old_177″ nyitokep=”https://www.eletforma.hu/images/galeria/1623.jpg” kepalairas=” Képgaléria megtekintése”]A munkaerő vonzásán túl irodájával kommunikálni, magáról képet kialakítani is kívánt a Magyarországon kevéssé ismert amerikai Albemarle vegyipari cég, amikor a budapesti pénzügyi részleg létrehozásáról és az iroda látványáról döntött. A dizájnberendezés igényességet és nagyvonalúságot mutat, a kifejezetten magas minőségű berendezés és az átgondolt kialakítás pedig azt sugallja minden betérőnek, hogy ennél a társaságnál figyelnek az itt dolgozókra, hogy nap mint nap jól érezzék magukat a munkahelyükön. A szép és igényes munkakörnyezet „bónuszként" való felkínálása a leendő alkalmazottaknak újfajta, fenntartható és értékorientált megközelítést jelent. Az új építésű irodaházban adottság a sok fény, sőt ehhez az irodához még egy nagyméretű tetőterasz is tartozik. A belső térkialakítás azt jelzi, hogy a megrendelőknek fontos volt az ergonomikus, mégis látványos tér. A belsőépítészeti munkákat a magyar Willbe Desing csapata végezte el.
Az alapkoncepciót organikus minimalizmusként jellemzik a tervezők. A tér adottságaira ráerősítve kétpólusú tervet alkottak: a munka és a pihenés, az ügyféltér és munkahely elválik egymástól, és mégis egységet alkot. A természet közelségének felidézése miatt sok természetes anyagot használtak a tervezők, de ezt hozzák a természetes zöldek, barnák vagy éppen az avar hatású padlószőnyeg is. Mindez amellett, hogy vitathatatlanul fontos része a mai trendnek, segít megnyugtató, meditatív környezetet kialakítani, így támogatva a hatékony munkát. A visszatérés a gyökerekhez nemcsak a természet felé fordulást jelenti, hanem régi és új békés egymás mellett élését is, amit a térben a klasszikus dizájndarabok és a modern remekművek együttes használata jelenít meg.
A központi tér, az iroda szíve a dolgozók „nappalija", amely a kreativitás és játékosság színtere, s kedvesebbé és szerethetőbbé teszi számukra a helyet. A vendégek másik bejáraton, egy hagyományosabb recepción keresztül érkeznek. Fontos volt, hogy megfelelően tágas tér álljon a munkatársak rendelkezésére, az „amerikai" elrendezésű irodatérben a megszokottnál jóval több négyzetméter jut minden emberre. Az interaktivitás jegyében változatos mágnestáblák és úgynevezett „smart táblák" segítik a munkatársak közötti közös gondolkodást és kommunikációt. A változatos, időnként – egy eltérő színű székkel, a dizájnikonnak számító Alga térelválasztóval vagy éppen kortárs magyar képzőművészek alkotásaival – direkt esetlegessé tett tér nem válik unalmassá, hanem kreatív és kellemes környezetet teremt úgy, hogy nem csökken a tér használhatósága. És kifejezi azt, amit a cég fontosnak tartott: nem csak a munkájukra, a munkatársukra és környezetükre is igényesek.
Hozzászólás zárolva.