A szín a lélek tükre
Nyáron a színek vad burjánzásba kezdenek. Nemcsak a természetben, de a divatmogulok pennái alatt is – erőteljesen befolyásolva nyári ruhatárunkat. A divatban minden év minden évszakának meg van a maga színvilága, de ne feledkezzünk meg arról, hogy van Gucci-tól és Armani-tól független jelentésük is. A színek, melyeket viselünk, meghatározóak saját, és környezetünk hangulata szempontjából, nem beszélve testünkre gyakorolt hatásukról. Lássuk az idei nyár kedvenceit: a fehéret, a zöldet, a sárgát, a lilát és a kéket.
Fény nélkül nincs élet. Vagy inkább, színek nélkül nincs élet, amennyiben a fényt, mint a színek egy kompozícióját nézzük. A színek a kozmikus energiák kifogyhatatlan forrásai, melyeket a látás segítségével fogunk fel. De nem ez az egyetlen mód. Egy új technika, a fényterápia szerint a színes fényt nemcsak a szemünkkel, de speciális idegvégződéseken keresztül a bőrünkkel is érzékeljük. A színek és különböző kombinációik befolyásolják fizikai és lelki egészségünket.
Lelkesítenek, inspirálnak, ösztökélnek, gyógyítanak, vagy nyugtalanítanak, gyötörnek, megbetegítenek. Az életben hányszor előfordul mindnyájunkkal, hogy egy szín hat ránk tudat alatt, s ennek hatására hozunk döntéseket, vagy változik meg a hangulatunk. A köztudatban bizonyos érzelmeket és helyzeteket színekkel azonosítunk. A lapos és monoton életet a szürkével, a haragot a vörössel, a depressziót a feketével, a szerelmet a rózsaszínnel. A színeknek tehát hatalmuk van felettünk. A hirdetők jól ismerik ezt a gyengeségünket és gyakran még nem egészen természetes termékeiket is zöldbe öltöztetik… Mindannyian képesek vagyunk fejleszteni érzékeinket ezen a téren, meghallgatni, hogy mit mondanak a színek, milyen helyzetben milyen hatással vannak ránk, hogy tudnak segíteni a hétköznapok során.
A gyerekkor színe
A színek használata és értelmezésük segítenek megérteni a gyerekek belső világát. Egyes felmérések szerint a piros az első szín, amit a gyerekek felfognak a fekete és a fehér után, melyek a fény meglétét, vagy hiányát jelzik. Három és hat éves kor között minden gyereket jobban érdekel egy tárgy színe, mint a formája. A kicsiket az erős, meleg és élénk színek vonzzák, míg a kor előre haladtával ezeket felváltják az árnyalatok. Ha egy gyerek rajzából hiányoznak a színek, az szeretethiányról és a közösség utáni vágyról árulkodik. A mai napig érvényes és érdekes az 1949-ben Max Luscher által kitalált „szín teszt”, mely arra épül, hogy a különös vonzódás, vagy az erős ellenszenv egy adott színnel szemben visszavezethető különleges lelki- és pszichofizikai állapotokra.
Hozzászólás zárolva.