Ajurvéda – az egész testet gyógyítja
Az ajurvéda a világ legrégibb gyógymódja. Ezt a szanszkrit szót úgy fordíthatnánk le, hogy tudomány az életről. Az ókori Indiában keletkezett és minden gyógymódok anyjának nevezik.
Napjainkban azonban találkozunk úgy is, hogy életművész. 5000 évvel ezelőtt az ókori Indiában keletkezett és minden gyógymódok anyjának nevezik. Gyökerei a régi időkbe nyúlnak vissza. A védák a világirodalom gyöngyszemei közé tartoznak, keletkezésüket az i. e. 15. és 10 századra becsülik.
Szerzői bölcsek, akik mély meditációban a természeti törvények rejtekeibe hatoltak. Az ajurvéda nagy hangsúlyt helyez a megelőzésre, és az egészség állandó erősítésére a kiegyensúlyozott táplálkozással, a pozitív gondolkodással, életstílussal .
Az egyensúly a mi igazi természetünk, az egyensúly hiánya e természetes elem megsértését, más szóval betegséget jelent. Az egyensúly (egészség) és az egyensúly megbomlása (betegség) állandó kölcsönös kapcsolatban van egymással.
Az ajurvéda alapvető tulajdonságai: mindig az egész testet gyógyítja, a lelket és a gondolatot. Minden ajurvédikus gyógyszer erősít, a kezelés a betegség okára összpontosul, a hangsúlyt a hosszan tartó jó egészségre, a megelőzésre helyezi.
Az ajurvéda az egészséges táplálkozásra, a megfelelő mennyiségű folyadék fogyasztására összpontosít, könnyű diagnosztikai módszerekből indul ki, a természethez nagyon közel áll, kapcsolatban áll a többi gyógymóddal, s az ember konstitúciójának pontos ismeretéből indul ki.
Hozzászólás zárolva.