Facebook hozzászólás
189

Színterápia az egészségért

A színek voltaképpen a fény különböző megjelenési formái.A Nap által sugárzott fény az életet testesíti meg, hiszen hatása nélkül az élet nem lehetséges.

Ami télen igazán feltűnik az embernek, az az, hogy nincsenek színek. Ezért is örülünk tavasszal annyira a virágoknak, a fű friss zöld színének. Ez nem véletlen, ugyanis a színek különleges elektromágneses rezgésükkel (hullámhosszukkal és frekvenciájukkal) jelentős hatást gyakorolnak ránk.

 Nem is gondolnánk, hogy már azzal, hogy milyen színű ruhát viselünk, már befolyásoljuk azt, hogy hogyan érezzük magunkat aznap.

A Nap által sugárzott fény az életet testesíti meg, hiszen hatása nélkül az élet nem lehetséges.

A színek voltaképpen a fény különböző megjelenési formái.
Terápiás hatóerejüket már az ókori egyiptomiak, görögök is tudatosan használták, habár az emberi szervezetre gyakorolt hatásának kísérletekkel való alátámasztását csak az 1900-as években kezdték meg.

Eszerint a felmerülő panaszoktól függően a betegeket olyan termekbe fektették, melynek ablakait színes, főleg piros, kék vagy ibolyaszínű anyagokkal vonták be. A kísérletek folyamán a kívülről jövő napsugarak rezgései pozitívan hatottak az adott betegségre a test, lélek és a szellem területén is.

A környezetünkben jelenlévő színek folyamatosan sugároznak, egyrészt a természet színes jelenségei (mint például az ég kékje, a lenyugvó Nap vörös-narancsos sárgája) másrészt a minket körülvevő tárgyi világ színei is.

A színterápia lényege tehát, hogy elmerülünk a már említett természet színeinek megfigyelésében. Ha erre nincs módunk, nézegethetünk színes festményeket, képeket, sőt, ruháink színével is hathatunk eredményesen lelkünkre, szerveinkre. Környezetünket, lakásunkat, bútorainkat, személyes tárgyainkat is rendezhetjük (akár a munkahelyünkön is) tudatosan úgy, ha ismerjük az egyes színek hatását, jelentését.

A piros növeli a testhőmérsékletet, ösztönzi a vérkeringést, csökkenti a fáradtság érzését, vérszegénység, vastagbélgyulladás, krónikus megfázás, izületi-gyulladás, valamint depresszió esetén alkalmazható. Túlzott mértékben azonban türelmetlenséget, agressziót okozhat.

 A narancsszín ösztönző hatású, jó hatással van az emésztési zavarokra, erősíti az immunrendszert, javítja a lép, vese, epe működését, és erősíti a méhet is.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

Eljegyzési ajándékötletek a jegyespár hölgytagjának

Az eljegyzés egy életre szóló lépés, melynek során a páros megteszi az első lépést, hogy összekösse az életét. A…

Egy történet, amit érdemes megismeri a mózeskosárról

Első hallásra talán furcsának tűnhet, hogy miért nevezik így a babakocsi egyik részét. A titulus viszont egy nagyon…
1 / 3 454

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!