1997 óta félünk tőle
A madárinfluenzával 1997 végén foglalkozott először a világsajtó, amikor Hongkongban 1,5 millió csirkét öltek le, tizennyolc ember betegedett meg, közülük hatan meghaltak.
Szakemberek szerint a vírus feltehetően Kínából került Hongkongba. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerint feltehetően a fertőzött baromfiállomány gyors levágása akadályozta meg akkor a világméretű járványt.
A hattyúk, jelentős része az országban telel. Természetesen ezt jelentősen befolyásolja, hogy országszerte mennyire fagynak be a tavak. Hiszen minél több tó fagy be, annál több hattyú költözik más vidékre”
A Magyarországon elpusztult bütykös hattyúk nálunk élő egyedeinek túlnyomó része nem repül el télen az országból. A bütykös hattyú a legtermetesebb hattyúfajokhoz tartozik, súlya a 20 kilogrammot is meghaladja. A felnőtt egyedek hófehérek, csőrük piros, a kantár fekete, a hím csőrtöve felett nagy fekete bütyök van.
Még azt sem sikerült bizonyítani, hogy a hattyúk olyan országból hozták volna be a madárinfluenzát Európába, ahol már igazolták a vírus jelenlétét. A lakosság szempontjából sokkal veszélyesebb lesz, ha madárcsempészek hozzák be illegálisan az országba a fertőzött egyedet, hiszen ez könnyebben kerülhet kapcsolatba emberrel vagy házi szárnyasokkal. Ha a természetben elpusztul egy, tíz vagy ötven fertőzött madár, az adott régióban ez leggyakrabban megfékezi a vírus terjedését
forrás: www.ujszo.com nyomán
Hozzászólás zárolva.