Facebook hozzászólás
149

Gyógyítsd magad színekkel!

A külsőség, a színek szépsége és esztétikai hatása csak egy a sok előny közül. Egészen másra is jók a színek, egyesek szerint képesek gyógyítani.

Ha egészségesek vagyunk, és megadatott nekünk a tisztán látás ajándéka, akkor már-már észre sem véve természetesnek vesszük, hogy mindenhol színek kavalkádja vesz körül bennünket.

Színek és árnyalatainak ezrei teszik csodaszéppé a világot, és bármennyire is megszokjuk egy idő után a látványt, sosem szabad elfelejteni örülni annak, hogy ennek a látványnak részesei lehetünk.

De a külsőség, a színek szépsége és esztétikai hatása csak egy a sok előny közül. Egészen másra is jók a színek, egyesek szerint képesek gyógyítani. Vajon igaz ez? Nézzük, mit is jelent ez a gyógyító erő egészen pontosan!

Létezik egy úgynevezett színterápia, amit akkor kezdtek el alkalmazni az emberek, amikor rájöttek, hogy milyen nagy hatással is vannak ránk a különféle színek.

Például kezdjük a pirossal! A piros szín és a piros fény melegségérzetet kelt bennünk, ezáltal fokozza a vérbőséget. Piros szín alkalmazásával elősegíthetjük a szervezetünk méregtelenítését, emellett azonban jó még középfülgyulladás, légzőszervi megbetegedések, sőt, egyes bőrbetegségek gyógyítására is.

A következő szín a sárga! A sárga az értelem és a megértés színe. Mivel ez egy élénk szín, jó hatással van a depresszióra, sőt, még a tanulást is könnyíti. Ha lakásban sárga izzót használunk, az melegséget áraszt. A napsárga szín gyomorerősítő, és serkenti a máj és a vese működését.

Jöjjön a zöld! A zöldről tudjuk, hogy a természet egyik fő színe, nagy mennyiségben megtalálható körülöttünk. Erős nyugtató hatása van, ezért idegrendszeri problémák kezelésére kiváló. Úgy tartják, hogy ez a szín felelős a szív és a tüdő működéséért. Szív és keringési zavarok illetve magas vérnyomás gyógyításában egyaránt alkalmazzák.

Három szép szín után következzen a narancssárga. Tudjuk, hogy ez a szín két alapszínnek, a pirosnak és a sárgának a keveréke, így tulajdonságai is a két alapszín tulajdonságainak felel meg. Amellett fokozza az étvágyat, jótékony hatással van a máj- és hasnyálmirigy problémákra, de a vérszegénység és a tüdőbajok gyógyításában is nagy szerepe van.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!