Facebook hozzászólás
55

Minden századik gyermek ebben szenved

Igaz, az epilepszia előfordul felnőtteknél is, azonban a gyerekeknél ez az első számú, leggyakoribb agyi megbetegedés.

Magyarországon minden századik gyermek ebben szenved, ezért kell tisztában lennünk a betegség tüneteivel, hogy ha saját kislányunk, kisfiunk nem is érintett, segíteni tudjunk másoknak is.

Az epilepszia tulajdonképpen egyfajta működési zavar az agy egyes részeiben, két fajtája van, az egyik oka valamilyen károsodás, mint például daganat vagy fejlődési rendellenesség, a másik típusú kór azonban genetikailag kódolt, vagyis öröklődő. De magának a betegségnek a jellemzői nagyon sokfélék lehetnek.

A legjellemzőbb tünet az epilepsziás roham, amelynek előjeleit sokszor maguk a betegek is érzik. Ha észrevesszük, hogy a gyerekünknek vagy bárki másnak epilepsziás rohama van, akkor a legfontosabb, hogy ne próbáljunk beavatkozni, mindössze annyit kell tenni, hogy megtartjuk a testét vagy lefektetjük egy puha helyre, védjük az esetleges sérülésektől.

Ha ilyet tapasztalunk a gyerekünknél, azonnal vigyük orvoshoz, aki majd EEG és MRI vizsgálattal deríti ki, hogy valóban epilepsziáról van-e szó, és hogy melyik fajtájáról.

A kezelés legtöbbször gyógyszeres, de egyre gyakrabban döntenek a műtét mellett. Az epilepsziás gyerekeknek szükségük van pszichoterápiára, valamint képességfejlesztő terápiákra.

A sok negatívum után itt egy jó hír: a tíz év alatti betegek legalább 80 százalékát a szakemberek rohammentesség tudják tenni, és 75 százalékuk véglegesen meggyógyul!

A lapunkban megjelent egészségügyi cikkek tájékoztató jellegűek, azok nem helyettesítik a szakorvossal való konzultációt.



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

STÍLUS

1 / 630

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!