Facebook hozzászólás
49

25 évesen ráncosan?

A legendás szépségű ifjú Kleopátra állítólag tejben fürdött, hogy óvja bőrét a múló idő kedvezőtlen hatásai ellen.
Változnak az idők és a tudományos felfedezéseknek köszönhetően ma már tudjuk, hogy a rendszeres tejfürdő nem elegendő a bőr öregedésének megakadályozásához.

 Tudományos kutatások igazolják, hogy az öregedés folyamatát nem csupán a környezeti hatások, de genetikai összetételünk is nagymértékben befolyásolja.

Az idő előtti öregedés teljes egészében genetikai hajlamunktól függ. Genetikai örökségünk határozza meg, hogy az átlagosnál fiatalabb korban jelentkeznek-e az öregedés jelei, a fakó bőr és a ráncok, szarkalábak.

A női gének

Mind genetikai kóddal születünk, mely meghatározza etnikumunkat, haj- és szemszínünket, magasságunkat, valamint azt is, hogy hogyan és milyen ütemben fogunk öregedni.

Ez a genetikai kód az emberek 99,9%-ában megegyező, mindössze a 0,1%-os különbség tesz bennünket egyedivé. Genetikai kódunk nem csupán azt határozza meg, milyen gyorsan vagy lassan öregszünk, de azt is, hogy bőrünk mennyire képes ellenállni a környezet mindennapos káros hatásainak.

A genetika és az öregedési folyamat

Ahogy öregszik a bőr, egyre tehetetlenebbé válnak azok a gének, melyek az öregedés ellen védelmet nyújtó lipidek termeléséért felelnek. Egyre enyhül a bőr ragyogása, csökken hidratáltságának mértéke, megjelennek a ráncok és a szarkalábak. A genetikailag korai öregedésre programozottaknál lényegesen hamarabb jelentkeznek az öregedés jelei, mint az öregedési folyamattal szemben ellenállóbbaknál, akiknél akár húszas éveik végéig sem jelentkeznek ugyanazok a jelek. A öregedési folyamat normális esetben a bőr működésének lassulásával, lustulásával jár, ami a korai öregedésre hajlamosabbaknál jóval korábban mutatkozik meg:

Mi tehetünk a korai öregedés ellen?

Amint elmúltak a tinédzserkori pattanások – melyek speciális kezelést igényelnek – kezdjük el a bőrt reggel-este, megfelelő tisztítás után, hidratáló krémmel vagy tejjel ápolni; hiszen a leghatékonyabb kezelés a megelőzés.

Mikor váltsunk erősebb készítményre?

A bőr dehidratáltságának első jele: ha az orcák bőrét mutatóujjunk oldalsó részével megemeljük és ekkor apró, párhuzamosan futó redőcskéket fedezünk fel. Innentől kezdve már érdemes speciális hatású (liposzómás, mikroszómás, hosszú távú hidratálást biztosító), krém állagú terméket választani. 20-as éveinktől szemkörnyék ápoló gél vagy hidratáló szemránckém bővítse a palettánkat. Jót tesz a heti 2-3 alkalommal használt bőrradír is – ez mindig legyen minőségi, finomszemcséjű.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!