A tenger kincsei
A görögök azt állítják, minden beteg meggyógyul, ha olívaolajat eszik és megfürdik a tengerben. Vajon mit rejtenek a habok, amitől még a félholt is kikel ágyából?
A görög thalassa (tenger) és therapeia (gyógyítás) szavak együtteseként áll elő a thalassoterápia elnevezés. A thalassoterápia olyan kezeléseket jelent, melyekhez gyógyító és ápoló hatású tengeri anyagokat, algákat és iszapot használnak fel.
A tengervíz jótékony hatását már az ókorban is ismerték. Mégis csupán XVIII. század közepén született meg az első tudományos értekezés a témában, s e század végén Németországban nyílt meg az első olyan gyógyfürdő, ahol a tengervíz gyógyító hatását helyezték a kezelések középpontjába.
A thalassotherápia kifejezés Franciaországból ered, francia egészségügyi minisztérium 1961-ben alkotta meg a terápia definícióját is.
Igazi hazája ma is Bretagne és Normandia. Az ásványi sókban, nyomelemekben, vitaminokban, aminosavakban rendkívül gazdag, valamint a tengervízben megtalálható jódot koncentráltan tartalmazó algák betakarítását ma már az UNESCO felügyeli és koordinálja.
A hatóanyagok megőrzése érdekében olyan egyedülálló technológiákat fejlesztettek ki a betakarítástól a feldolgozásig, amely képes megőrizni az algák hatóanyagait, így azok felhasználhatóvá válnak a „szárazföldi” gyógyközpontokban is.
A természetes alapanyagú gyógymódok, szépítő és relaxáló kezelések iránti igény növekedése egyre népszerűbbé teszi a thalassoterápiás kezeléseket is.
Hozzászólás zárolva.