8 dolgot tegyél meg azért, hogy jó legyen a napod!
A boldogság nem olyan dolog, amit egyszer megtalál az ember, és soha többet el nem hagyja. Tenni kell érte, de most azt is eláruljuk, elég apró dolgokkal kezdeni.
7:30
Kezdjük mozgással a napot! Ha rendszeresen edzünk reggelente, csupán harminc percet, könnyebben leküzdjük a depressziót és a szorongást. Egyes szakemberek szerint ugyanolyan hatásos lehet, mint a legerősebb pszichikai gyógyszerek.
8:30
Munkába menet vásároljunk egy csokor virágot. Egy 2006-os harvardi tanulmány szerint az emberek sokkal nyugodtabbak és energikusabbak, ha friss virág van a közelükben. A szép, színes tavaszi növények már néhány nap alatt kifejtik jótékony hatásukat.
12:00
Együnk egészséges ételeket, és ha nem érezzük jó formában magunkat, jelentkezzünk be az orvoshoz. Egyes kutatások szerint boldogtalanságot okoz, ha nem vagyunk jól.
15:00
Ha végeztünk egy nehéz feladattal, ne felejtsük el megjutalmazni magunkat. Azért kulcsfontosságú ez a mozzanat, mert az utolsó pillanatokra emlékszünk majd vissza, és ha azt kellemesnek éltük meg, akkor jó élményeink maradnak a kemény munkáról is. Úgyhogy igyunk egy kávét, együnk egy süteményt a büfében, menjünk el sétálni egy fél órára, és csak utána kezdjünk neki valami újnak.
17:30
Köszönjük meg! Hogy mit? Az tulajdonképpen mindegy is. A lényeg a hála érzése, ami bármilyen meglepő, de boldoggá teszi az embert. Úgyhogy ha írunk valakinek egy levelet, amiben megköszönjük a segítségét, ne küldjük el, hanem menjük át az irodájába, és személyesen olvassuk fel neki.
19:00
Tervezzünk valami különlegeset estére. Egy kaliforniai egyetem kutatásai szerint már a tervek szövögetésében is örömünket leljük. Ha valakinek felajánlják, hogy elmehet nyaralni most azonnal, vagy egy hónappal később, valószínűleg a későbbi időpontot fogja választani. Talán nem is azért, mert nem elég spontán, hanem mert szeret tervezgetni.
21:00
Meditáljunk. Ne kezdjünk bonyolult dolgokkal, elég ha néhány percen keresztül számoljuk a saját lélegzetvételünket. A buddhista szerzetesek agyának azon részei, melyek az elégedettségért felelősek, intenzívebb tevékenységet mutatnak, mint azoké, akik nem folytatnak ilyen gyakorlatokat.
Hozzászólás zárolva.