Facebook hozzászólás
238

Mit mond az 50 feletti korosztály?

„Az 50+ Index elindításával az volt a szándékunk, hogy minél jobban megismerjük azt a generációt, akit a szolgáltatók többsége mellőzöttként kezel. Ezért is voltunk kíváncsiak most arra, melyek azok a témák, amelyeket a társadalom tabuként kezel, pedig az 50 felettiek szerint is nyíltan kellene beszélni róluk. ” 

Az anyagi problémák és a kiszolgáltatottság az a két téma, amit az 50 felettiek szerint tabuként kezelnek velük kapcsolatban. A válaszadók ötöde szerint nemkívánatos beszédtéma a betegségek és a halál, míg a szexualitást és a párkapcsolati problémákat közel hetedük tartja csak tabutémának – derül ki a DIMENZIÓ Biztosító és a Gfk közös kutatásából. Második alkalommal készült el az 50+ Index, amelynek értéke -24,4 pont. Ez az érték 3,2 ponttal negatívabb eredmény, mint a 2011 őszi bázisérték.

Az 50 év felettiek több mint harmada szerint a megkérdezett témák (anyagi problémák, kiszolgáltatottság, betegség, halál, szexualitás, párkapcsolati problémák) egyikét sem kezelik „tiltott” témaként, viszont minél idősebb valaki, annál inkább úgy gondolja, a fenti problémák valamelyike tabutéma. Az 50+ Index visszatérő kérdései mellett a mostani, második alkalommal többek között arra volt kíváncsi, melyek azok a témák, amelyeket ez a korosztály nem szívesen érint vagy, amelyről azt gondolja, hogy kínosan kezelik velük kapcsolatban.

„Az 50+ Index elindításával az volt a szándékunk, hogy minél jobban megismerjük azt a generációt, akit a szolgáltatók többsége mellőzöttként kezel. Ezért is voltunk kíváncsiak most arra, melyek azok a témák, amelyeket a társadalom tabuként kezel, pedig az 50 felettiek szerint is nyíltan kellene beszélni róluk. Képtelenség, hogy alig vesznek egyáltalán tudomást erről a már csak számossága okán is egyre jelentősebb korosztályról. Ezért is döntöttünk amellett, hogy kifejezetten az élethelyzeteikhez, az igényeikhez igazodó biztosítási megoldásokat dolgozunk ki. – mondta Orosz András, a DIMENZIÓ Biztosító, az 50 felettiek életbiztosítójának ügyvezető igazgatója.

Általános és időben változatlan jellemző, hogy az 50+ korosztály borúlátóbb, mint a teljes lakosság, vagyis ez a generáció pesszimistább, mint a fiatalabbak. Összességében elmondható, hogy az eleve alacsony bázis értékhez képest az eredmények még borúsabb képet festenek, mivel mindegyik részindex értéke mind az idősek, mind a felnőtt népesség körében csökkent a szeptemberi adatokhoz képest. Továbbra is az Élethelyzet és vitalitás részindex értéke a legkedvezőbb (ez az egyetlen pozitív értékű részindex), ami leginkább annak köszönhető, hogy az idősebbek többet foglalkoznak az egészségükkel, mint általában a felnőtt lakosság. A saját jelenlegi anyagi körülményeiket azonban sokkal rosszabbnak látják, mint a fiatalok.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!