Így küzdheted le a tavaszi fáradtságot!
Testünk állapotát alapvetően három tényező határozza meg: az öröklött genetikai adottságok, életmódunk és táplálkozási szokásaink. Az első adottság, ám az utóbbi kettőt mi magunk alakíthatjuk.
Az Egészségügyi Világszervezet jelentése szerint világszerte évente 17 millió ember hal meg valamilyen szív- és érrendszeri betegségben, 2020-ra pedig ez a szám 20 millióra emelkedhet. A drasztikus növekedéshez egyértelműen hozzájárulnak a helytelen táplálkozási szokások, a dohányzás, a túlzott alkoholfogyasztás és a mozgáshiányos életmód is.
Méregtelenítés levekkel
Magyarország lakosságának egészségügyi állapota uniós összehasonlításban is siralmas. A lakosság fele túlsúlyos, a születéskor várható átlagos élettartam jóval alacsonyabb, mint a legtöbb EU-tagállamban, a daganatos, a szív-, ér- és emésztőrendszeri halálozási mutatók alapján pedig messze nálunk a legrosszabb a helyzet. A tavasz – a megújulás időszaka – mindenki számára jó apropó lehet, hogy elgondolkozzon azon, vajon tényleg mindent megtesz-e azért, hogy egészségesen éljen. Például: mikor méregtelenített utoljára?
Alapos méregtelenítés után szervezetünk másképp tudja feldolgozni a táplálékokat, a kúra segít az anyagcsere-folyamatok optimalizálásában, aktivizálja az immunrendszert, és javítja a test regenerációs folyamatait. Évente több kilogrammnyi méreganyag rakódik le a szervezetünkben, nehezítve testünk működését. Az UV-sugárzás, a kipufogógáz, a cigaretta, a gyógyszerek és a tartósítószerrel teli élelmiszerek mind felesleges dolgokkal terhelnek bennünket, ezért tavasszal és ősszel érdemes egy-egy tisztítókúrát beiktatni.
Elsősorban a vesét, a májat, a tüdőt, a beleket és a bőrt szokták emlegetni a „nagytakarítás" céljaként. A bőr szaunázással, a vese fokozott folyadékbevitellel, a máj koplalással, a belek rostanyagokkal, a tüdő pedig a szabadban végzett testmozgással tisztítható. A legszigorúbb méregtelenítés pedig a léböjtkúra, amikor kizárólag folyadékot – vizet, gyümölcs- és zöldségleveket, gyógyteákat – juttatunk be napi öt alkalommal legalább három napon keresztül. Ez még nem olyan megterhelő, de a hosszabb, öt-, tíznapos vagy akár háromhetes kúráknál már érdemes segítséget kérni dietetikus szakembertől. A megfelelő ásványianyag- és vitaminpótlásra minden esetben ügyelni kell!
Homeopátiás megújulás
A léböjtnél kevésbé önsanyargató megoldás a salaktalanító kúra, amikor párolt és nyersen fogyasztott zöldségek és gyümölcsök segítségével szabadul meg a szervezet a méreganyagoktól. Erre a célra a legjobb az alma, az avokádó, a C-vitaminban gazdag kivi, az antioxidáns áfonya és aszalt szilva, a magnéziumban gazdag brokkoli, a burgonya, a cékla, a káposzta és a karfiol, a fokhagyma és a sárgarépa. Böjtölni nemcsak azért érdemes, mert jobb lesz a közérzetünk és egészségesebb a szervezetünk, hanem azért is, mert erősíti az akaraterőt, és fejleszti az önbizalmat – állítják a természetgyógyászok.
Hozzászólás zárolva.