Facebook hozzászólás
190

Miért vásárolunk hamisítványt?

A megkérdezettek 22 százaléka talán, míg 5 százaléka bármikor nyitott lenne hamis termék megvásárlására. Ez az eredmény azt mutatja, hogy a tavalyi évhez képest 2 százalékkal nőtt a hamis termékeket gondolkodás nélkül megvásárlók aránya, ám a vásárlást megfontolók aránya 5 százalékkal csökkent.

A fiatalok a legnyitottabbak a hamis termékek iránt

A hamis termékek iránti nyitottságot erősen befolyásolja a kor. A fiatalok és a fiatal középkorúak az átlagosnál jóval nyitottabbak, míg a középkorúak és az idősek az átlagosnál jóval elutasítóbbak. Amíg a fiatalok 34 százaléka, addig az idősek 9 százaléka vásárolna hamis terméket.

Több egészségre veszélyes hamisítványt vásárolunk, mint tavaly

A fogyasztói attitűdök mellett a konkrét cselekedetekre is rákérdezett a kutatás. Az eredmények szerint az elmúlt 1 évben a lakosság 14 százaléka vásárolt legalább egyszer hamis terméket. Az elmúlt évben többször hamis terméket vásárlók körében felülreprezentáltak a budapestiek és a fiatalok, míg az átlagosnál kevesebbszer vásároltak ismétlődően hamis terméket az idősek.

Szomorú változás, hogy a tavalyi évhez képest növekedett az egészségre leginkább veszélyes termékek fogyasztása. Bizonytalan forrásból származó élelmiszert minden a magyar állampolgárok 5%-a vásárolt. Még ennél is aggasztóbb azonban a hamis gyógyszert vásárlók arányának növekedése, hiszen minden évben megduplázódik arányuk. Míg 2010-ben 1, 2011-ben 2, addig 2012-ben 4 százalék. Ráadásul a rendszeresen vásárlók aránya is növekedett 1 százalékról 2 százalékra.

Valamennyi termékcsoport tekintetében jól kirajzolódik, hogy az összes vásárló körülbelül fele, egyharmada tekinthető rendszeres hamis termék vásárlónak. A két kivétel a ruházati termék és az élelmiszer. Előbbi esetében a vásárlók kétharmada rendszeresen vásárol ilyen terméket, míg utóbbi esetben a fogyasztók 60 százaléka minősül rendszeres vásárlónak.

Minden hatodik internetező néz filmet vagy hallgat zenét illegális forrásból a világhálón

Az internetezők 17 százaléka nyilatkozott úgy, hogy egyszer vagy többször nézett meg filmet az interneten annak tudatában, hogy az illegális forrásból származik. 12 százalékuk ezt többször is megtette, míg 5 százalék csak egyszer. Az internetezők szintén 17 százaléka nyilatkozott úgy, hogy egyszer vagy többször hallgatott zenét az interneten annak tudatában, hogy az illegális forrásból származik. 13 százalékuk ezt többször is megtette, míg 4 százalék csak egyszer.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

PÉLDA-KÉP

1 / 258

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!