A színterápia, az alternatív gyógymód
Bizonyára veled is megtörtént, hogy a szekrényedbe pillantva elcsodálkoztál, mennyi piros pulcsi és blúz néz vissza rád. Fintorogva elfordultál, és a következő „shoppingolásodból” néhány izgalmas lilás árnyalatú darabbal tértél haza. Vajon mi történt?
Ösztönösen választottál, valami másra vágytál. Ugyanez történik, amikor a lakásban a falak színét találod zavarónak, és hirtelen felindulásból átfested. Esetleg a megszokottaktól merőben más árnyalatú díszpárnákat, szőnyeget és kiegészítőket vásárolsz, vagy éppen egy "varázslatos" hangulatú képet teszel a falra.
A színek, – akár figyelünk rájuk, akár nem,- speciális elektromágneses rezgésükkel (hullámhosszukkal és frekvenciájukkal) hatással vannak szervezetünkre.
Ezért történhet meg, hogy bármilyen testi-lelki problémánk van, ösztönösen olyan színekkel vesszük körül magunkat, amelyeknek jótékony hatására éppen szükségünk van.
Az alternatív gyógymódok közül, a színterápia foglalkozik a színek testünkre-lelkünkre gyakorolt hatásaival.
A színterápia, amellett, hogy segít megismerni önmagunkat, pótolja az elveszett energiát, javítja a memóriát és az ellenálló képességet, oldja a stresszt, enyhíti az emésztési panaszokat, élénkít, frissít, fiatalít. Harmóniát teremt lelkünkben, és nyugalmat hozhat számunkra.
"Terápiás hatóerejét már az ókori egyiptomiak és a görögök is tudatosan alkalmazták. A betegeket olyan helyiségbe fektették, amelynek ablakait színes, főként piros, kék vagy ibolyaszínű anyagokkal takarták be. A napsugarak rezgései új minőségre tettek szert, s pozitívan hatottak a betegségre a test, a lélek és a szellem területén is.
Az 1900-as években Hollwich (1964), Tilgner (1967) és Dieckhuss (1974) foglalkozott a színes sugárzásnak az emberi vízháztartásra, cukoranyagcserére, köztiagy-és agyalapimirigy-rendszerre, a vér összetételére, a hormonanyagcserére, a vegetatív idegrendszerre, és a máj anyagcsere folyamataira gyakorolt hatásaival. Bebizonyították, hogy a színes fémek és a színes környezet is az élő szervezetben kísérletileg igazolható különböző reakciókat váltanak" – olvasható a történet többek között a www.színterápia.hu oldalon.
A szivárvány színeit testünk hét csakrájával is összekapcsolják. A korona csakránk (hetedik) színe – az ibolyaszín, és a fehér.
Az ibolyának van a legmagasabb rezgésszáma, ezért van a legnagyobb hatással is az emberi lélekre. Mind amellett egyensúlyba tartja testünk jobb és bal felét (női és férfi oldalunkat), a piros és a kék keverékeként.
Hozzászólás zárolva.