A jó melltartó csodát tesz, de …
Egy jó melltartó csodákra képes – tudja ezt a nők nagy része. De – meglepő módon – nagyon sok nő nem tudja, pontosan milyen méretű melltartóra van szüksége! – meséli egy fehérnemű boltban dolgozó ismerősöm.
A kijelentésre felkaptam a fejem, és kétkedve ingattam. Bizonyságul megmutatta, hogy náluk az üzletben ki is van téve a falra a mérettáblázat, és centimétert is tartanak. Ha bizonytalankodik a kedves vevő – kb. minden 4-5. – akkor szívesen megmutatják a táblázatot és kölcsönadják a centimétert, hogy az öltözőfülkében megmérhesse a pontos méreteket. Nos, mivel úgy tűnik, hogy a röpke felmérés szerint a nők 20-25%-a nem tudja, hogyan kell a megfelelő melltartót kiválasztani, közkinccsé tesszük a számítás módját és a táblázatot.
Első lépésben a mérőszalaggal mérjük le a mellkas kerületét, pont a mell alatt. Ez a melltartó mérete (70,75,80, stb.) Ha a mért szám nem 0-ra, vagy 5-re végződik, akkor a kerekítés szabályai szerint kerekítsük a méretet lefele, vagy fölfele.
Ezután mérjük meg a mérőszalaggal a mell kerületét, a mellbimbó magasságában, ott, ahol a mell a legteltebb.
Ha fenti két szám különbsége 10 cm-nél kisebb akkor AA méretű kosárra van szükség
Ha a különbség 12,5 cm, akkor A kosárra,
Ha a különbség 15 cm, akkor B kosárra,
Ha a különbség 17,5 cm, akkor C kosárra,
Ha a különbség 20 cm, akkor D kosárra,
Ha a különbség 22,5 cm, akkor E kosárra, és
Ha a különbség 25 cm, akkor F kosárra van szükségünk.
Persze a tervezők, és gyártók még egy-egy méreten belül is különböző szabású melltartókat terveznek, éppen annak érdekében, hogy a mell szépen simuljon bele a melltartóba, és jól mutasson a dekoltázsban is! De a fazon kiválasztása előtt nem árt, ha tudjuk, hogy pl. 75B, vagy 80A a melltartó méretünk.
Hozzászólás zárolva.