Uraim! „Amiről nem beszélünk, az nincs” ?
50 körül a férfiak is megzavarodnak, pánikba esnek és zavarodottságuk egyik megnyilvánulásaként nőket váltanak. Ez lenne a megoldás? A klímax a férfiakat legalább annyira összezavarja, mint a hasonló korú nőket.
Pedig ha elfogadnák a férfiak is, hogy csupán és egyszerűen biológiai és pszichés változáson mennek keresztül, és ebben hathatós segítséget tudnának kapni ők is…De "amiről nem beszélünk, az nincs" alapon- a férfiak jó része, még önmagának sem vallja be problémáit, beszélni meg pedig végképp nem beszél róla. Mivel a teremtés koronáinak nehezebb tudomásul venni, hogy a változás kora őket is megérinti, és náluk is a nőkhöz hasonló problémák jelentkeznek.
Igaz, hogy a változások időtartalma jobban kitolódik, és a tünetek intenzitása is gyengébb, mivel a hormonális egyensúlyuk is hosszabb idő alatt változik meg . Az egyéni különbségek egyébként a férfiaknál is nagyok, hiszen a szervezet elhasználódása, tűrőképessége is igen változó. De ez akkor is klimax.
Az andropauza a női menopauzához hasonlóan sokféle testi és pszichés tünetet okozhat. Egyik legjellemzőbb pszichés tünete az alvászavar, ingerlékenység, csökkent tűrőképesség, hangulatváltozások. Jellemző a szorongás, a fokozott önmegfigyelés, és nem ritka a depresszió sem.
A herékben bekövetkező változások is egyénenként változók, de a hímivarsejtek termelése és a megtermékenyítő képesség, magas életkorban is megmarad. A nőkhöz hasonlóan, de ritkábban panaszkodnak rohamszerű izzadásról, hőhullámról.
A férfiak életét leginkább a fizikai állóképesség romlása, a memória élességének, a szellemi teljesítőképesség csökkentésének és a szexuális vágy hanyatlásának ténye keseríti meg.
A teszteron a legfontosabb férfi nemi hormon, amely a testi folyamatokon kívül a tipikus férfias viselkedésformák kialakulásáért is felelős. A kor előre haladtával fellép a nemi hormon csökkenése, de ez nem hirtelen következik be. Ez általában az 50. év körül kezd el fokozatosan csökkeni, és 80 éves korra a valamikori mennyiség felére, majd harmadára csökken.
Ezzel egyenes arányban következik be az izomerő fogyása, a csontszövet tartását adó kalcium kiürülése, a szexuális teljesítőképesség csökkenése. A tesztoszterontermelést még igencsak hátrányosan befolyásolja az elhízás, a magas koleszterinszint, a kevés testmozgás, a dohányzás és az alkoholfogyasztás.
Hozzászólás zárolva.