Facebook hozzászólás
294

Isteni diplomácia a torokcsakránkban

Mesteri szinvonalon űzött problémamegoldás az, ami könnyen eszünkbe juthat a diplomata szó kapcsán. Háborúk, békék, nagy üzletek, kiváló kapcsolatok, szóval igazán jelentős események múlhatnak egy-egy diplomata hozzáállásán. Hogyan kapcsolódik mindezekhez az „Isteni Diplomácia” és a torokcsakra? Hogyan lehet ez hatással a hétköznapjaink kiegyensúlyozottabbá válására? Ahhoz az állapothoz, amikor a feszültségeket okozó félreértések helyett, tiszta és egyértelmű dolgok által létezhetünk egy emelkedettebb, boldogabb állapotban. Mindezt megtudhatod most ebben a cikkben! 

Ha éppen most ezeket a sorokat olvasod, akkor nagy valószínűséggel már benned is felmerült igényként, egy sokkal "finomabbszintű létezés" lehetősége. Igen, valóban megvan az esélyünk arra, hogy az "Isteni Diplomácia" felébredjen bennünk, és beragyogja nemcsak a mi életünket, hanem a környezetünkben élőkét is. De vajon mi lehet a különbség a "hétköznapi", és az "Isteni" diplomácia közt? Nézzük. A diplomata valóban mesteri szinten űzi a problémák kezelését, de vajon milyen cél, milyen szándék vezeti? Nyilvánvalóan egy adott állam érdekeit képviseli nemzetközi színtereken. Megvannak a konkrét politikai és gazdasági érdekek, és azokat kell mindenáron megvédenie és képviselnie. Az ezek körül kialakult konfliktusokat kell elsimítania és rendeznie. Ha jól végzi a dolgát, akkor "rendben" mennek a dolgok, legalábbis a "megbízói" elvárásai, és törvényei szerint. Az hogy ezek az elvárások mennyire önérdekűek és emberiek, vagy hogy az ekörül kialakult problémák mennyire az emberiség "korlátait", vagy úgymond egoista hozzáállást tükrözi, azt minden korban láthatjuk. Az emberiség adott "szintjéhez" viszonyítva igyekeznek a diplomaták rendezni a dolgokat. Nyílván ha ők nem lennének, sokkal több és durvább szituációban lenne része a világnak. Azonban vizsgáljuk meg most a különbséget, azt hogy miben is tér el ettől az "Isteni Diplomácia".

A hétköznapok szintjén is megvan az egyénnek az a képessége, hogy diplomata legyen. Nem mindegy hogyan kommunikálunk a családban, a munkahelyen, a lakókörnyezetünkben. Minden szituációban folyamatos érdekérvényesítés és problémamegoldás zajlik. Azonban van egy pont, amikor még ezen is túljuthatunk. Arra a területre érkezhetünk, ahol már a hagyományos diplomácia keretei véget érnek. Ez pedig nem más, mint az "Isteni Diplomácia"!

Az hogy milyen kapcsolatunk van az önbecsülésünkkel, és milyen viszonyban vagyunk a külvilággal, benne a körülöttünk élő emberekkel, az nagyban függ a torokcsakránk (visshudicsakra) állapotától! Csakhogy pár példát mondjak: ha a torokcsakránk állapota gyenge, nem megfelelő energiák dolgoznak benne, akkor akár kissebbrendűségi érzésünk is lehet, vagy bűntudatunk van, vagy nem tudunk szépen beszélni másokkal, gúnyosak vagyunk, cinikusak, káromkodunk, vagy lenézünk másokat. Szóval nagyon összetett. Ellenben ha jó állapotban van a torokcsakránk, akkor tiszteletteljesek vagyunk, és kedvesek tudunk lenni mindenkivel. Nincsenek kommunikációs elfojtások, vagy agresszivitás. Ha a torokcsakrát megelőzően, az alatta lévő szívcsakránk is kellőképpen megnyílik, és átéljük a létezés egy sokkal emelkedettebb élményét, a lélek állapotát, a mindentől és mindekitől független öröm és szeretet állapotát, akkor egy valóban "Isteni" folyamat indul útjára bennünk.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!