Fénnyel szőrtelenítve
A hölgyek igen régóta időt, energiát és pénzt nem kímélve törekednek arra, hogy jó néhány testtájukról eltüntessék a nem kívánt szőrszálakat. Ehhez a harchoz újabban az erősebbik nem tagjai is csatlakoztak. Bár sokféle alternatíva létezik szőrtelenítésre, de legtöbbjük állandó macerával (borotva, krém), rosszabb esetben fájdalommal jár (epilátor, gyanta), mindennek tetejébe időrabló és csupán ideiglenes megoldásokról van szó.
Fénnyel a szőr ellen
Persze a modern technika nem lenne modern, ha erre a területre ne tette volna be a lábát: az utóbbi évtizedekben, ha nem is végleges, de kimondottan tartós szőrtelenítési módszerek jelentek meg a piacon.
Tartós szőrmentesség: lézer kontra IPL
A tartós szőrtelenítési módszerek közül először a lézeres szőrtelenítés jelent meg, de ez a technológia sajnos igen nagy fájdalommal jár és meglehetősen időigényes. Később megjelent az IPL (intense pulse light) villanófényes szőrtelenítés, ami olcsóbb, gyorsabb és kevesebb fájdalommal jár, mint lézeres testvére. Mindkét eljárás a bőrfelület és a szőr színének kontrasztjára épül (világosabb bőr, sötétebb szőr), ezért többnyire európai nőknek és uraknak nyújt tartós megoldást.
Az IPL technológia lényege
A nagy energiájú villanófény a szőr pigmentjében, a melaninban hővé alakul át, s a növekedési (anagén) stádiumban lévő szőrtüszőket kiégeti. A szétroncsolódott szőrszál 1-2 hét múlva kihullik, s az elsorvadt szőrgyökér nem termel több szőrt. Persze a szőrtüszőknek csak egy része (kb. 20-30%-a) van ebben a periódusban, emiatt több IPL kezelés szükséges a tartós hatás elérésének érdekében (kb. 6-10 db, szünetekkel tarkítva). Már 1-2 alkalom után gyengébb és ritkásabb lesz a szőr, 4-5 hónap alatt pedig akár 90%-os szőrzetcsökkenést érhetünk el. A kezeléssorozat révén pedig garantált a tartós simaság 6-7 éven át, csupán évi 1-2 utókezelés javasolt. Végre-valahára búcsút inthetünk az átkozott szőrszálaknak, és folyamatosan sima bőrfelülettel büszkélkedhetünk!
Szenvedés nélkül
Az IPL-es módszer fájdalommentes, mert a villanófény max. 5 mm-es mélységig hatol le és nagy felületen (1-3 nm2) kezel. Ezzel szemben a lézerfény azért okoz fájdalmat, mert pontszerűen kezel és 1 cm mélységig is lehatol. Az IPL szőrtelenítés az egyik legbiztonságosabb eljárás: nem károsítja a bőr felületét, ugyanakkor begyulladt szőrtüszővel vagy szőrbenövéssel sem kell bajlódnunk. Sőt, olyan kellemes mellékhatásai is vannak, amiről a többi szőrtelenítési módszer csak álmodhat: az IPL fénytartományának szélessége (400-1200 nanométer) miatt nemcsak szőrteleníteni tud, hanem képes elhalványítani a bőrhibákat, hajszálereket, pigment- és májfoltokat. Ki akar ezek után gyantázni vagy epilálni?
Akár otthon is
Napjainkban a csináld magad megoldások igen nagy népszerűségnek örvendenek, így most már léteznek otthoni használatra kifejlesztett IPL szőrtelenítő készülékek is, melyek segítségével sokkal kényelmesebben, diszkrétebben és költséghatékonyabb módon csupaszodhatunk, mintha azt szalonban tennénk. Elvégre a kozmetikában kifizetett összeg már egy testrész teljes szőrtelenítésekor (ami 6-10 kezelés) is meghaladja egy otthoni IPL készülék egyszeri árát. Arról nem beszélve, hogy egy teljes test szőrtelenítéséhez kb. 10.000 villanás elengedhetetlen, így az az otthoni készülék, ami 50.000 garantált villanásra képes, több ember tartós szőrtelenítési gondját is megoldja, ráadásul 6-7 évre!
Dr. Gulyás Tamás, a Vitaminsziget.com orvos szakértője:
Hozzászólás zárolva.