90 perc a mennyországban
Don Piper lelkész megdöbbentő története pillanatok alatt népszerűvé vált az Egyesült Államokban, 4 évig szerepelt a New York Times bestseller listáján, és 40 nyelvre fordították le a mai napig.
A XXI. Század Kiadónál tavaly megjelent Igazából mennyország című könyv elsöprő sikere után a kiadó úgy döntött, hogy megismerteti az olvasó közönséget egy másik igaz történettel a halál utáni tapasztalatokról. Az Igazából mennyország kötetből több, mint 12 000 példány fogyott el néhány hónap leforgása alatt a magyar könyvpiacon. Az új könyv, a 90 perc a mennyországban megjelenésével egy amerikai lelkész hasonlóan népszerűvé vált vallomását ismerhetik meg a magyar olvasók.
Az atya története hívőnek és nem hívőnek egyaránt érdekes lehet. Az Egyesült Államokban 4 évig bestseller listán szereplő 90 perc a mennyországban című könyvében Piper lelkész megrendítő autóbalesetéről mesél, arról, hogy halottnak nyilvánítását követően mit tapasztalt, őszintén beszámolva hitét próbáló fájdalmas felépüléséről is.
A hívők sokat meríthetnek a pap vallomásából a mindennapi élethez, a túlvilági boldogság keresésével kapcsolatban, a könyv megerősítheti őket hitükben, elképzeléseikben. Ugyanakkor a nem hívők számára is elgondolkodtató olvasmányt nyújt, útmutatást adhat egy olyan helyzetben, amely mindenki számára nehezen feldolgozható.
„Meglátásom szerint nem azt kell eldöntenünk, hogy Don Piper abban a 90 percben, míg halottnak volt nyilvánítva, járt-e a mennyországban vagy sem. Sokkal fontosabb, hogy a könyv hívőnek és nem hívőnek egyaránt gyógyírként szolgálhat. A hívőt megerősíti hitében, míg a nem hívőt elgondolkodtatja, miközben senki sem vitathatja, hogy amin az atya átment, emberfeletti erőt próbáló feladat lehet bárki számára” – hangsúlyozta Osváth Roland, a FÉK (Fiatalok az Élet Küszöbén) egyetemi csoportjának munkatársa.
„Egy barátom éjféltájt adta kezembe a könyvet, és hajnali kettő vagy három óra körül még mindig olvastam. Csodálatos és erőt adó történet, ami távlatokat, biztonságérzetet, tisztánlátást és melegséget nyújt”, írja az ajánlóban Donald Miller író, a Kék, mint a dzsessz című könyv szerzője.
Hozzászólás zárolva.