Facebook hozzászólás
320

Gyógynövények téli nyavalyákra

Amikor kint hideg van, és sokat ülünk bent, kevesebbet mozgunk, muszáj valamit tenni, hogy megőrizzük vagy rendezzük erőnlétünket. Lássunk pár tippet, amivel az ilyenkor leggyakrabban fellépő bajokon enyhíthetünk.

Áfonyát szürkületi vakság ellen

Amikor a napok rövidebbek, gyakran borús, szürke és ködös az ég, sokan rosszabbul látnak, főleg a késő délutáni órákban. Az autóvezetés közben – főleg, ha a szembe jövő autók fénye is visszaverődik – ez különösen veszélyessé is tud válni. Ha szeretne ezen enyhíteni, akkor igyon meg minden nap 1-2 dl. áfonyalevet, mert a benne található kék festék segíti az élesebb látásért felelős sejtek működését.

Téli szorongás ellen levendula és vérnarancs

A fényhiányos időben többen hajtják búnak a fejüket, szorongnak és akár indokolatlanul is sokat aggodalmaskodnak. Aki erre hajlamos, az igyon meg napi 2-3 csésze levendulateát – esetleg citromfűvel és orbáncfűvel kombináltan.

Ha még jobb kedvre szeretne derülni, párologtasson a szobában – pl. aromamécsesben – vérnarancsolajat. A benne található bergamott nemcsak nagyon kellemes hangulatot teremt a lakásban, hanem nyugtat, harmonizál és segíti a stresszt is könnyebben legyűrni.

Gyógyfűpárna az ágyba

Ha nehezebben alszik, sok a gond, a megoldatlan feladat, akkor még mielőtt altatóhoz nyúlna, készítsen magának komlóból, citromfűlevélből és orbáncfűből egy kis párnácskát. Tegye a fejpárnája mellé, és meglátja, könnyebb lesz elaludnia. Amikor kezdene már elpárologni belőle a sok nyugtató aroma, akkor egyszerűen feltankolhatja újra illóolajok rácseppentésével.

Bodzavirág náthára

A bodzavirág nagyon jó köhögéscsillapító, kellemes ízével a többi – talán kevésbé finom – gyógyteát is fogyaszthatóbbá teszi. Ezért érdemes télen többször magában vagy másokkal, pl. kasvirág, izlandi zuzmó, legyezőfű, kakukkfű… kombináltan teaként iszogatni. Ha támogatni szeretnénk a nátha tüneteinek enyhítésében hatását, ne spóroljuk ki a mézet sem belőle.

Fahéjat rekedtségre

A nátha, köhögés vagy csak a száraz levegő miatt megviselt hangszálak rekedtséget okoznak. Ha nem akarja teljesen elveszíteni a hangját, legjobb, ha takarékoskodik vele, és naponta többször iszik a következő koktélból: 1 teáskanálnyi fahéjat keverjen egy csésze forró vízbe, édesítse mézzel, és lassan kortyolja el reggel, napközben akár meg is ismételheti.

szerző: dr. Balaicza Erika
Belgyógyász főorvos
Homeopátia, neurálterápia, böjtkúra
Életmód-tanácsadás, fitoterápia,
Biológiai daganatkezelés…

www.balaicza.hu



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

Hogyan növeljük kreatívan az intimitás élményét?

Az emberi kapcsolatokban a kölcsönös tisztelet, az érzelmi kötődés és az egymásra hangolódás alapvetően fontos…

Rehabilitáció és egészségmegőrzés Hévízen

A kor előrehaladtával jelentkező mozgásszervi problémák az életminőség jelentős romlását okozhatják, különösen, ha…
1 / 3 462

STÍLUS

1 / 630

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!