Facebook hozzászólás
174

Le a strandpapucsot, fel a futócipőt!

Nem csak a természet, de mi is fellélegezhetünk! Véget ért a forró nyár, és beköszöntött a kellemes, napsütéses ősz. Nem véletlen, hogy a tél beharangozója, sokunk kedvenc évszaka is egyben.

Ősszel irány a sportpálya! – Kép: Pixabay

A tűző napsugarak kellemes szellőre, a zöld lombkoronák pedig a vörös és a barna gyönyörű árnyalataira váltanak. Bár a hétvégi strandolások ideje elmúlt, a tél beköszönte előtt érdemes minél több időt a szabadban tölteni! Hogy milyen sportolási lehetőségeket tartogat számunkra az ősz, és mire érdemes odafigyelnünk egészségünk megőrzése érdekében dr. Lajos Éva, a Budai Egészségközpont ortopéd szakorvosa osztja meg velünk!

„Sokan nincsenek tisztában a természetben végzett mozgás jótékony hatásával, és a nyár végeztével edzőtermekbe, fedett épületekbe menekülnek. Pedig a szabadtéri sportolás kiegyensúlyozottá és egészségessé tesz kívül, belül. Bár a hőmérséklet alább esik, az őszi betegségek – mint például az influenza vagy megfázás – a réteges öltözködéssel, a nyak és derék megfelelő védelmével elkerülhetők. Nagyon fontos az edzés előtti alapos bemelegítés is, amelyre mindig szánjunk időt. Ha ezekre odafigyelünk, az őszi sportokat megfázás, sérülések és egyéb betegségek nélkül élvezhetjük” – mondta dr. Lajos Éva.

Le a strandpapuccsal, elő a futócipőt!

A kocogás az egyik legnépszerűbb választás mindazoknak, akik fogyni szeretnének, vagy egészségüket megőrizni! A sport titka az egyszerűség, hiszen szinte bárki, bárhol végezheti, ráadásul, ősszel különösen sok örömet lelhetünk benne. Futás közben magunkba szívhatjuk a friss levegőt, élvezhetjük a gesztenyefák illatát, a cipőnk alatt roppanó levelek hangját és gyönyörködhetünk az őszi színkavalkádban!

Nordic Walking, fitten kortól függetlenül!

4 tipp mit és hogyan igyunk, ha mozgunk
Már a közepes mértékű kiszáradás is rontja a teljesítményt és gyengíti a szervezet hőszabályzó képességét, ugyanakkor a túlzott folyadékbevitel is kellemetlen lehet sportoláskor, extrém mértékben akár veszélyes is. Antal Emese az EHI szakértője ad tanácsokat.

Egyre több ősz hajú, de annál fürgébb lábú nagymamát és nagypapát látunk két bottal hegyre fel és le, sietve gyalogolni. Nem csak világszerte, de hazánkban is nagy népszerűségnek örvend a finn eredetű Nordic Walking. A gyaloglás, futás és sífutás előnyeiből kialakult gyaloglástechnika, rendkívül kímélő mozgásszerveinknek és jótékony hatású izmainkra. Egyedül, de akár szervezett csoportokban is neki lehet vágni hosszabb vagy rövidebb utaknak!

Irány a természet!

A nyári hőség elmúltával, tökéletes alkalom nyílik felfedezni hazánk gyönyörű tájait! A kirándulás nem csak minden korosztálynak megfelelő mozgási lehetőség, de remek kikapcsolódás is az egész családnak. Felfedezni új helyeket és gyönyörködni a természetben felüdülést jelent testnek és léleknek egyaránt, hiszen pár óra kiszakadás a rohanó, városi élet mindennapjaiból csodákra képes! Fedezzük fel az erdei állatok életét, élvezzük a természetet, a csobogó patakok hangját, vagy egy hegycsúcsról elénk táruló látványt! Szinte bárhol lehet túrázni, Magyarország pedig különösen sok felfedezésre váró vidéket tartogat!

„Egészségünk megőrzése érdekében, a mozgás mellett ősszel se feledkezzünk meg a megfelelő táplálkozásról! A friss gyümölcsöknél és zöldségeknél nincsen finomabb és táplálóbb étel szerveztünk számára. Ősszel számos vitaminforrás terem, mint például az alma, a körte, a szilva, a szőlő, a póréhagyma, a zöldbab, a brokkoli, a padlizsán, és a spenót, amelyek nem csak finomak, de nagyon egészségesek is. Élvezzünk az ősz ízeit és a napi 2 liter vízfogyasztásról se feledkezzünk meg!” – tette hozzá a doktornő.



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!