Trombózishajlammal sem kell lemondani a masszázsról
Napjainkban a masszázs egyre nagyobb népszerűségnek örvend. Ennek oka nem csak az, hogy kellemesen el tud lazítani egy stresszes nap, vagy hét után, hanem az is, hogy komoly egészségmegőrző szerepe van. Lehetnek azonban olyan betegségek, mint a trombózishajlam, ahol felmerül a kérdés, egyáltalán lehet-e masszíroztatni? A válaszokat professzor dr. Blaskó György főorvostól, a Trombózisközpont véralvadási specialistájától kaphatjuk meg.
Nem kell lemondani róla
A trombózis egy ereket érintő esemény, mely nagyon komoly következményekkel járhat, így értelemszerűen jön a kérdés: az olyan kellemes, lazító kezelések, melyek hatással vannak az erekre is, igénybe vehetőek-e trombózishajlammal?
A trombózishajlam alapvetően nem zárja ki annak lehetőségét, hogy a masszázs jótékony hatásait élvezhessük. Ha azonban a hajlam mellett már jelentkezett az elzáródás is, akkor márt más a helyzet. Szerencsére nem kell lemondani erről a kikapcsolódási lehetőségről, ám az agresszívebb kezeléseket – amilyen például a thai masszázs – az érintett végtagon csak minimum egy éve elteltével lehet végezni.
Van, amire figyelni kell
Bizonyos anyagok a masszázs során vérbőséget okoznak, mások hűtenek, vagy bizsergetnek. De vajon ezek bármikor alkalmazhatóak, vagy nem árt figyelni rájuk, vagy más részletre a masszázsban trombózishajlam esetén?
A masszázsok során a felhasznált anyagok, krémek és olajok nincsenek befolyással a trombózisra, így akkor sem kell válogatni ezek között, ha valaki hajlammal rendelkezik az elzáródásra. A masszázs mélysége, illetve a nyomások nagysága azonban már egészen más kérdés, mivel itt már lehetnek ellenjavallatok. Ezt azonban nehéz általánosságban eldönteni, így a kezelések előtt érdemes az orvossal is egyeztetni, hogy biztosan ne legyen gond.”- mondja professzor dr. Blaskó György főorvos, a Trombózisközpont véralvadási specialistája.
Forrás: Trombózisközpont
Hozzászólás zárolva.